istanbul dışında kendinize yeniden bir hayat kuracak olsaydınız

hangi şehirde mevkilenlemeyi tercih ederdiniz? neden?

karadenize kıyısı olan herhangi bir şehir ülke

  • kargn  (27.04.15 19:19:12)
Çanakkale ya da kendi memleketimde. Çanakkale'de zeytincilik yapardım. Şarap da olabilir. Memleketimde de elma, kiraz vb meyveleri yetiştirirdim.. Küçük, müstakil bi ev bana yeter de artar bile..

  • bilmemkacincinick  (27.04.15 19:25:29)
izmit.hem doğup büyüdüğüm şehir hem yaşaması kolay hem de istanbula yakın

  • sta  (27.04.15 19:32:12)
Bursa'da kuruyorum.

  • uuth  (27.04.15 19:33:11)
Antalya veya Çanakkale hayalim. Deniz kenarı, yaşaması rahat memleketler. İzmir'liyim, ama İzmir defterini kafamda kapattım, orada yeni bir hayat ağır geliyor ama bu şehirlerden birinde taptaze bir başlangıç yapabilirim.

  • aychovsky  (27.04.15 19:41:14)
Muğla ilçelerinden tabii ki. Iklim, doğa, turizm. Geçinecek bir şey illa ki bulur, üstüne bir de deli gibi spor ve temiz havaya doyardım.

  • pandispanya  (27.04.15 19:47:28)
izmir, antalya. hem deniz hem sosyal ortam var hem istediğini bulabileceğin istanbulu aratmayacak şehirler. karı kız değil sosyal ortamdan kasıt bayanım.

  • pompeininkulleri  (27.04.15 19:47:44 ~ 19:48:47)
Izmir - Muğla ikilisinden birini tercih ederdim. Havası, insanı, sakinliği gibi sebepler dolayısıyla.

  • amelie poulain  (27.04.15 19:48:31)
klasiktir, ege'de bir kasaba. muhtemelen datca, marmaris, ya da gokova olabilir.

  • exlibris  (27.04.15 20:22:00)
eskişehir, çünkü büyük şehir gibi de aslında küçük şehir (ikisinin de bazı olumlu özelliklerine sahip yani). ankara, istanbul, bursa'ya yakın. görece kiralar daha düşük. sosyal hayat (gece gezmesi, tiyatro, konser vb) diğer anadolu şehirlerine göre çok gelişmiş. ayazı fena ama.

  • paltar yuyan masin  (27.04.15 20:27:39)
kırklareli taşağıl köyü
ya da
urla falan.
  • aithra  (27.04.15 21:05:59)
er geç dönülecek memleketim; izmir...
öyle olmasaydı muğla, edirne, çanakkale, bursa, balıkesir'in kıyı ilçeleri olabilirdi. bir de hiç görmesem de eskişehir:)

  • pinkket  (27.04.15 21:36:01)
yalovayi secebilir insan en uzak yeri 15 dk , koy , plaj , termal , gece hayati , yayla , selale aklina ne gelebiliyorsa 15 dakikada ulasabilirsin . Nufus dusuk kaliteli.

  • laxerinceni  (28.04.15 03:08:03)