gtx 750 ti yerine ne olur?

arkadaşlar selam,

işyerindeki pc yi şu şekilde toplamıştım inventustan yaklaşık 1 yıl önce... gta v'de takılmalar oluyor, tam randumanlı olmuyor...

sizce ram takviyesi yeterli olur mu, ekran kartı mı değişelim, işlemciyi mi yükseltelim? ne yapalım?

sistem:
i5 4670k 3.40 ghz
8 gb ddr3 ram
msi geforce gtx 750 ti

ne yapalım en kısa yoldan?

Very high'da oynayanlar var 750ti ile. bence baska bir sorun var. Ben de onumuzdeki hafta bu karti alacagim hatta. Driverlarinizi guncelleyin bir

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (27.04.15 17:36:35)
Msaa aciksa kesinlikle kapatin en cok zorlayan o.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (27.04.15 17:36:47)
www.youtube.com

hatta şu videoyu da bırakayım buraya proof of concept olarak.
  • eksi sozlukte eksiyen adam  (28.04.15 03:20:28)
Ekran kartının driver'ını güncelledin mi? Geforce Experience kurulu dimi? Gta 5'e özel ayarlar(ya da sürücü mü artık) çıktı yükledi mesela benimki. Sonra ben direkt Geforce Experience'den optimize et'e tıkladım oyunu öyle açtım, sonra birkaç ayarı kafama göre yükselttim. Bu şekilde deneyin bi.

  • rodriguez2  (28.04.15 04:15:19)
geforce experience ayarları yapılı ve driverlar güncel. misal, arabayla düz giderken anlık takılmalar oluyor. onun haricinde yok birşey. msaa falan da geforce exp. ile kapatılıyor.

bilmiyorum ki sorun nerede :\
  • gneral  (28.04.15 10:06:46)
bilgisayarın güç kaynağı ne kaç wattlık power supply var? Bu olayların detaylarını pek bilmiyorum güç yetmezse ne oluyor falan... ama yetmeyince kartın çalışma hızı azalıyorsa eğer o etkiliyor olabilir.

  • rodriguez2  (28.04.15 15:49:06)
zalman 600w varmış, kasada çift fan var ve hep çalışıyor.

yalnız şöyle bir olay da var;

alt+tab ile oyun ve windows arası geçişler yapıyorum, etki yapar mı?

Sistem tam olarak şu şekilde i.imgur.com
  • gneral  (28.04.15 16:15:42 ~ 16:21:24)
disk birleştirme de yaptım o&o defrag ile, yine olmuyor. medium ayarları bırak, normal ayarlarda bile giderken takılmalar oluyor.

ekran kartı driverları da güncel... Windows 8.1 var işletim sistemi.

neden olabilir sizce?
  • gneral  (01.05.15 12:13:58)
crackli mi kullanıyorsun belki ondan kaynaklanıyordur? 2-3 kişi çok normal oynarken senin öyle sorun yaşaman şaşırtıcı, görev yöneticisinde işlemciyi aşırı kullanan bir şeyler var mı?

ekran kartını aldım ben de fakat henüz deneme şansım olmadı işlemcinin gelmesini bekliyorum, sonuçları bildiririm ben de kurup çalıştırınca.
  • eksi sozlukte eksiyen adam  (01.05.15 14:32:33)
yok, steamden aldım, hem de ön siparişin bitmesine 1 gün kala :)

evdeki sistemde ultra ayarlarda oynuyorum hiç problem yok (o daha iyi tabi biraz: fx 8350, r7 265) ama bu sistemde böyle bir problem olmasını hiç anlayamadım.

senden haber bekliyorum, bakalım sende nasıl çalışacak, inş. iyi çalışır :)
  • gneral  (01.05.15 14:45:18)
düzeldi sonunda, nihayet :) very high ayarlarda hiç donmadan oynanabiliyor. üstelik 56 fps ile :)

  • gneral  (02.05.15 11:19:27 ~ 13:57:55)