Excel sorusu :(

Selamlar

Şöyle bir tablom var diyelim: i.imgur.com ama sütunlar arasında başka sütunlar da var. neyse.

bunu PİVOT ve MACRO kullanmadan (heheh zor soru olsun dedim) "ay bazında" toplam olarak kişi kişi grafiğe dökmek istiyorum.

Liste aşağı doğru güncellenebilen bi liste.

Nasıl yaparız?

Teşekkürler şimdiden.

eğerli formülle çok kolayca yapabilirsin. ya da düşeyara.

  • kakao  (27.04.15 15:50:12 ~ 15:50:39)
aslında eksik sormuşum, bi hücrede başlangıç ve bitiş tarihleri ile kişi bazlı seçim yapacağım. onla ilgili grafik çıkartacağım. IF, VLOOKUP falan işime yaramıyor yani tek başına.

  • she was my baby  (27.04.15 16:00:46)
Pivot kullanmamanın sebebi nedir?

Veri filtreleme serbest mi?
  • himmet dayi  (27.04.15 16:07:42)
sadece seçimlerle kullanılmasını istiyorum. o yüzden pivot kullanmak istemiyorum. makro bilgim de şuan için yetersiz. halbuki daha kolay yapılabilirdi.

filtreleme de olmasa iyi olur. :)
  • she was my baby  (27.04.15 16:29:43)
nasıl bi tablo yapmak istediğini anlamadım ben o kişiler tamam da tarih ve o ayılar ne anlatıyo örnek üzerinden anlatırsan macroyla yapabilirim belki.

  • acukali ekmek  (27.04.15 16:42:09)
A sutunu: işlem tarihi
B sütunu: tutar
C,D,E,F sütunları: ekip kişileri.

ben istiyorum ki, 2 tarih belirleyim başlangıç ve bitiş diye. sonra bu tarihler arasındaki tutarı, ay bazında toplayarak, kişi kişi grafiğe dökeyim.

örneğin A kişisinin grafiğini seçmek istediğimde: ocak ayında o kişinin toplam tutarı, şubat ayında toplam tutarı vs vs diye.. ay bazında toplu olacak yani. umarım anlatabilmişimdir :)
  • she was my baby  (27.04.15 17:15:19)