deride çatlak

merhabayın,

erkekim ve dizimin arkasındaki bölümde ve biraz aşağı doğru beyaz çatlaklar var. bunlar birkaç yıldır orada ve oluşurken de farketmedim aslında.

medikal yollarla filan bunu iyileştirmek mümkün mü? yoksa güneş tam doğmadan once, keçi sütü ve hummalı yaban otları karışımı mı sürmem gerekiyor?

kaygılarımla,

o çatlaklar ilk oluştuklarında pembeyken müdahale edilebiliyor. beyazlaştıktan sonra çaresi yok.

forumlarda lazer; çeşitli krem ve merhem karışımları; dermaroller; bio oil gibi şeylerle geçirildiklerinden bahsediliyor. ama deneyen, gerçekten geçiren var mı bilmiyorum.

oluşmasını önlemek için de cildi bolca nemlendirmek (yağlarla hatta) ve sık kilo alıp vermekten korunmak gerekiyor. oluşurken tatlı tatlı kaşınır çatlaklar. farkına ancak öyle varabilirsiniz. bir de bu tamamen cildin yapısı, genetikle alakalı bir durum. kimisi hiçbir önlem almaz yine de çatlaksız bir cildi olur, kimisi de ne yaparsa yapsın bundan kaçamaz. yine de işte nemlendiricilerle bir nebze önüne geçilmeye çalışılıyor.
  • in pyjamas  (27.04.15 10:40:07 ~ 10:42:17)
Asla geçmez

  • mademoiselle jeilempti  (27.04.15 10:46:59)
Phytolastil ampul 8 hafta + phytolastil jel

Kullan ilk 8 hafta sadece ampul sonra ampulü bırak jel kullan

En kötü inceltır ve pembe çatlaklrda etkisini test ettim ise yaradı. Öneriyorum
  • indescribable  (27.04.15 11:00:25)