ne tür müzik dinlersiniz?

Şimdi tam anlamıyla bir müzik cahiliyim ne adam gibi bir grup bilirim ne de bir parçayı ezberleyecek kadar dinlemişimdir. böyle soru sorulduğunda apışıp kalıyorum. Şimdi spotify premium alarak tam gazla bu gürha katılmak istiyorum. Bu grubu-parçayı bilmeyen benden değildir dediğiniz şeyleri liste halinde yazarsanız sevinirim.

bu safhayı ergenlik çağında atlamalıydın ama.

  • kargn  (27.04.15 00:01:50)
kargn, evet ama olmadı.

  • oddyseus  (27.04.15 00:03:00)
türkiyede yaşadığımız için:
neşet ertaş
ıtri
kani karaca
erkan oğur
aka gündüz kutbay
  • rakicandir  (27.04.15 00:05:50)
Sal gitsin ne listesi

Kulagini oksayani dinle iste
  • cecilia  (27.04.15 00:06:13)
Spotify da radyo bolumunde hardcore kanali var.

Pek cok guzide hardcore-punk grubunu sırayla dinlemis olursun.

Hardcore punk türünü karı kız pek sevmez. Sosyallik yaratan bir tur degil. Bastan soyleyeyim sonra sovme.
  • kosun lan mevzu var  (27.04.15 00:11:21)
valla ben post rock dinliyorum.

Halen gelişme aşamasında olan playlistim şu:

open.spotify.com

ha post rock'ı herkes sevmez, o ayrı.
  • oğlum çok zor lan  (27.04.15 00:15:22)
Spotify ne kadar kapsamli bilmiyorum. Fakat tarz olarak benim de surekli degistigim donemler oldu.

Bak bazi gruplari sayiyorum (kronolojik sira degildir)

Rock - metal:
Scorpions
The queen
Manowar
Almora
Empyrium
Blind guardian

Klasik:
Mozart
Arvo part
Javier navarrete

Alternatif:
Coldplay
Portishead

Soundtrack:
Mr. Nobody
Hans zimmer (ders çalışırken)
The lord of the rings
Cracks
Pan's labirynth

Bunlar dışında buzuki iceren yunan muziklerini cok seviyorum.
  • yollarbenibekler  (27.04.15 00:17:09)
www.youtube.com

bunu dinlerim.

www.youtube.com

bunuda. ama fena metalciyim. hafif şeyleri böyle ruh halim gerektirdiğinde dinlerim.
  • gliderpilot  (27.04.15 00:18:30 ~ 00:18:47)
aşağıda son iki yılda dinlediğim şarkılardan bazı türünün iyi örneği numuneler var, hepsi cidden etkiledi ruh halimi. boş şarkı yok.
aklıma geldiği sırada.
yazmamdaki tek amaç, isteğinin ne kadar muğlak olduğunu göstermek.

www.youtube.com
www.keller.com
www.youtube.com
soundcloud.com
www.youtube.com
www.youtube.com (viva la sonida del tarabya!)
www.youtube.com

daha da yazarım sabaha kadar. unuttuğum da olur..
velhasıl istediğin şey absürt.
bu döngü sonsuza gidiyor. bir kural koymalısın ki durabileyim.
  • kargn  (27.04.15 00:26:58)
öff metalci dolmuş burası. rock ve türevleri sıkıcı bir seçenek, kısırlaştırır. araya daha az cool müzikler sıkıştırmazsan rock adamın kafasını süker.

  • kargn  (27.04.15 00:28:31)
bu aralar deli gibi Bastille dinliyorum.

Julien-k'i de cok severim

ve Depeche Mode dinlemeyen bizden degildir :D
  • mushtopus  (27.04.15 00:47:47)
Sonunda dönüp dolaşıp geleceğin yer indie rock / indie pop. Buralardan başla bence ^_^

  • amelie poulain  (27.04.15 00:56:29)
everynoise.com
bu faydalı olabilir. playlist de koymuşlar mesela, spotify kullanmadığım için bilmiyorum içeriğini ama fena gözükmüyor uzaktan: play.spotify.com

bu arada asıl şuymuş olayı ama fazla karışık: everynoise.com üzerine tıkladığın an çalıyor müzik (yalnız çok kötü müzikler de seçmişler) bence giriş için fena değil gibi ya bu site. milletin zevkine göre şekillendirme kendini.
  • soso  (27.04.15 01:01:35 ~ 01:08:40)
  • kargn  (27.04.15 02:27:45)
  • kargn  (27.04.15 19:48:00)