Gitar

birkaç yıl önce 1-1.5 ay gittiğim gitar kursunu saymazsak hiç gitar çalmadım hayatımda. biraz önce birkaç bişey çalayım dedim (sikindirik 2-3 akort basarak çalınan öykü berk şarkıları değil tabi, en basitinden black sabbath - planet caravan) tablara bakarak. inanılmaz zor değil mi yahu? şu perde şu tel falandır, seri de olmak lazım. ezberlemek zaten şart.

beynimin yandığını hissediyorum yani. acaba kolay bir yolu var da ben noob olduğum için mi bilmiyorum?

Okumayı ve yazmayı öğreniyorsun. Öyle düşün. Başta zor tabi. Sonra nefes alır gibi olacak. Ama çalışırsan...

  • alperz  (26.04.15 21:52:58)
gitar çalmak çok kolay. biraz kasman lazım.

  • m murphy  (26.04.15 21:53:41)
zor falan değil. ezberlemek de şart değil. Yani belli bir aşamadan sonra duydugun muziği kendin çalmaya başlıyorsun zaten. El kendi gidiyor, yanlış bastıgın zaman anlıyorsun vs.

başlangıç aşamasında biraz zorlayabilir evet. Şu dediklerin mütemadiyen hissetcegin seyler değil, max 3 ay sonra el kendi gidecek.
  • zimparakadigiylaotuzbircekenpinokyo  (26.04.15 22:03:49)
kolay yolu yok o sikindirik dediğin 2-3 akoru basmadan olmaz, ayrıca öykü berk şarkılarında flamenko tekniği vardır ki bu da zor bir tekniktir

ingilizcen varsa youtube öğrenme açısından oldukça iyi bir kaynak, seni aşan dersleri izlemen motivasyonunu düşürür, beginner isen beginner gitar dersi videolarını izle

yine de eğlenceli bir uğraş kolay gelsin :)
  • freebird5406_2  (26.04.15 22:10:55)