Anaç Tavuk Eti

Bi' markete geliyormuş annem gitmiş almış, gördüm normalde tavuk diye aldıklarımızın 3 katı büyüklüğündeydi zaten. Bayadır yaşayan tavuklarmış bu anaç tavuklar.

Neyse haşlamış tavuğu. Bu et tamamen farklı? Butları kaslı/lifli, rengi farklı, tadı farklı. Normalde tavuk böyle mi oluyordu? Yoksa bu hayvan kart mı? Bu mu normal tavuk? Rengi hindi etine benziyor.
Annem normalde tavuk böyle oluyor zaten dedi. Bizim yediklerimiz piliç zaten de yine de neden bu kadar farklı ki? Free range denen gezenti tavuk bu değil ama di mi? Bu da "doğal" olmayabilir yani.

Evet, normal tavuk o kadar beyaz olmaz aslinda. Anlattiginiz normale benziyor. Hayatlari boyunca yuruyup kaslarini kullaniyorlar cunku.

  • f_d  (26.04.15 12:26:16)
Organik tavuk genelde 1/1.5 kilo ağırlığında olur, bunun üstünde bir ağırlığa sahipse %90 yumurtlama dönemi geçmiş antibiyotikle büyütülmüş tavuktur.

  • angelus  (26.04.15 12:30:04)
Boynu bile normalde aldigimiz piliclerin 2 kati uzunlukta. akjsjdjfj Yumurtlayan tavukmus bu. O ne demekse. Aslinda boyutlari bagda bahcede gordugumuz tavuklar kadar dusununce. Ama yine de dehset icindeyim bilemedim. :l

  • ay nov kung fu  (26.04.15 12:31:36)
Kart tavuk işte onlar, piliç değil. Ömürleri boyunca yumurta üretiminde kullanılıyorlar, bir nevi işçi tavuk. Haliyle tadı bir şeye benzemiyor.

  • angelus  (26.04.15 12:33:12)
bahsettiğin şey horoz etine benziyo biraz. bizim mekanda sürekli gezip dolaşan horozlar var, kaslı olur vücutları falan. onlara benziyo biraz yani anlattığın.
tavuk zaten o kadar büyük olmaz.horoz büyüyebilir o kadar.
yanisi size anaç tavuk adı altında horoz çakmış olabilirler.
ha etin tadında fark olmaz sadece sert olur biraz.
doğaldır ama düşünmeden yiyin yani.
  • argin  (26.04.15 13:03:02)