yüzerken neden genital açıklıklara su kaçmıyor?

anüsteki kasların güçlü olmasını anlarım da, vajinaya sıvı girişini engelleyen yalnızca pelvis kasları mıdır? profesyonel dalışçılar 50 metre daldıkları zaman nasıl o seviyelerdeki basınca karşı koyabiliyorlar?

sence de bu yüce yaradanın bir hikmeti değil mi?

  • mrvengeance  (26.04.15 01:01:27)
olabilir de fizik kurallarına göre bir açıklama istiyorum.

  • dunden kalmis yemek  (26.04.15 01:03:14)
vajina içi negatif basınçtan ötürü

edit: ''pressure gradient'' olarak da geçiyormuş ron dennis uyardı.
  • neferkitty  (26.04.15 01:05:00 ~ 01:19:25)
50 metreye dalgıç kıyafeti olmadan dalınabiliyor mu bilmiyorum ama büyük ihtimalle kıyafet sayesindedir o kadar derinlerde. Onun dışında zaten kendi iç basıncımız yeterlidir belli bir seviyeye.

  • mindwars  (26.04.15 01:11:56 ~ 01:12:03)
ters basınç var evet. hatta doggie yaparken vajinaya hava dolması da bu sebeptendi galiba.

  • cekilmis gayfe  (26.04.15 01:12:04)
@neferkitty evet vaginal upsuck olarak da geçiyor o ancak o pressure yalnızca orgazm sırasında oluşuyor ve hamileliğe yardımcı olsun diye artan bir vajinal basınç. edit:spermin uterusa doğru emilimini sağlıyor yani.

  • dunden kalmis yemek  (26.04.15 01:21:26 ~ 01:23:15)
çıplak yüzmede yeterli basınç olursa dolacaktır zaten. bildiğim kadarıyla üstlerinde elbiseler sıvı geçirmiyor dalgıçların. hatta kesin öyle, yoksa donarlardı.

  • fayfim  (26.04.15 01:25:37 ~ 01:25:54)
fizyolojik olarak ters basınç da var bir miktar, mekanizmasını anlatmıştı anatomi hocamız ama unuttum. negatif /ters basınç az da olsa kesin var yani.

  • neferkitty  (26.04.15 01:26:51 ~ 01:27:06)
tamam spermleri yukarıya kolay çekme amaçlı bi negatif basınç var ama bu ters basınç aksine su girmesine yardımcı olur. pozitif basınç olacak ki dışardaki basınca karşı koyasın. olayın vajina içi basınçla alakası yok bence. fiziksel olarak vajina dudaklarının kapalı kalabilme kapasitesiyle alakalı.

  • fayfim  (26.04.15 01:32:09 ~ 01:32:37)
damacana ters durduğu halde su içinde nasıl kalıyor?
yaa yaaa.

(negatif basınç olmaz lo. vakum makinesi mi bu?)
  • kargn  (26.04.15 01:34:16 ~ 01:35:06)
Acilin dalgicim.

Elli degil ama kirk metreye kadar daliyorum. Ne yazik ki erkegim.

Ancak basincin tek sorun yarattigi kisim kulaklar, onuda valsalva taktigi ile hallediyoruz.

Elbiseler cesidine gore su geçiriyor, genellikle gecirir. Elbisenin kullanim amaci koruyucu ekipman olasidir. Suyla arada yalitim saglar. Hava cok sicaksa cogu dalgic giymez.

Ama su kacmiyorsa en basit olarak ic basinc = dis basinc diyebiliriz. Detayli bilims aciklama yapacak kadar bilgim yok ne yazik ki.

Zaten profesyonel dalgic degil, sportif daliciyim.
  • yatagants  (26.04.15 01:35:01)
@fayfim internette araştırdım bu sorumu ve herkesin farklı cevabı var. ya birden fazla mekanizma var sıvıyı dışarıda tutan ya da birileri gerçekten yanlış biliyor cevabını.

  • dunden kalmis yemek  (26.04.15 01:36:23)
@fayfim öncelikle elbiseler kesinlikle su geçiriyor. Evet kuru elbiseler var, adı direkt bu, ama sportif dalıcıların kullandıkları ıslak elbisedir, sıcak tutuyor yeterince, onun da mekanizması var:)

Soruya açıklık getirmek gerekirse, bir bardağı ters çevirip su dolu kaba daldırırsanız içinin su dolmadığını görürsünüz, çünkü içinde bulunan hava anca ihmale edilebilecek kadar sıkışır ve kabın içine su dolmaz, dolsa da çok az dolar. Yani vajinanın içinde hazırda bulunan hava suyun girmesine karşı direnç gösterir.
  • dysbaricosteonecrosis  (26.04.15 01:37:57)
dik duran bir insan (cinsiyetten bağımsız, hepimiz çift sindirim açıklığına sahibiz), içinde az da olsa bir miktar hava barındırıyorsa içine su kaçması için evvela o havanın tahliye olması lazım.
sebilinizdeki damacanayı dikkatle izleyin! prensip aynı.

  • kargn  (26.04.15 01:38:57)
@dys soğuk suyla temas olmasına rağmen sıcak tutabilen bi elbiseye vallahi saygı duydum :)

ben tamamen kendi tahminimi söylüyorum bu arada. bilimsel bilgim falan yok.
  • fayfim  (26.04.15 01:43:58 ~ 01:46:16)
@fayfim, elbise ile vücut arasında ince film su tabakası oluşur, vücut bu az hacimde sayılabilecek suyu ısıtır, ısınan bu su ise vücudun ısı kaybetmemesini, direkt soğuk su ile buluşmamasını sağlar. Eğer su çok soğuksa ve yalıtım yetersiz kalırsa içine işeyip ısıtma yoluna gidenler de oluyor :)

  • dysbaricosteonecrosis  (26.04.15 01:46:16 ~ 01:48:57)
Kaçmadığını kim söylüyor ki? Ne zaman aqua parkta kaydıraktan kaysam kaçıyor su. Kaydıraktan kaymaktan soğudum bu yüzden.

  • hala mi ceren yahu  (26.04.15 02:12:50)