Show TV arşivi

Sözlükte şu entryi (eksisozluk.com) gördüm de aklıma takıldı, cidden Show TV 5 yıl sonra arşivleri siliyor mu? Bana biraz mantıksız geldi, sonuçta sürekli tekrarını verip durdukları Doktorlar veya Cennet Mahallesi çekileli 5 seneyi geçti. Entry sahibi "mıçımı kaldırıp arşiv dökemem demiyor da" demekte haklı bence, ama yine de aklıma takıldı.

Bunun haricinde bir sorum daha var, Show TV veya diğer kanalların arşivinden bireysel olarak yararlanmak mümkün mü? Örneğin 90'lı yıllardan ailemizin gözüktüğü bir ana haber veya program kaydı gibi.

Diziler yapımcıları tarafından ayrıca saklanıyordur.

  • alkolik imam  (25.04.15 23:23:18)
arşivler silinmez, o entryi yazan arkadaşı keklemişler. ayrıca show tv'de 5 yılda bir silmiyor arşivlerini, 2000lerin başından görüntüler kullanmıştım o arşivlerden.

şöyle bir şey olmuş olabilir, showtv taşınma sırasında ya da el koymalarda vs sırasında -bilmiyorum o dönemde oldu mu böyle bir şey- bazı iş bilmez insanlar arşivleri silmiş olabilir ve arşiv departmanı da yedeksiz çalışıyorsa elinden gitmiş olabilir bu kayıtlar. ancak normal şartlarda arşivlerin ikişer üçer yedekleri oluyor kanallarda.

sorunuzun cevabı ise; tanıdığınız yoksa ya da insanları ikna edebilecek "tanıdık isimleri" veya kabiliyetiniz yoksa görüntü alamazsınız.
  • klassno  (26.04.15 03:39:47)
Siliyorlar diye biliyorum ben de.benim de 95-96 yillarina ait bir programin kaydina ulasmam gerekiyor,programin yapimcisini taniyorum ve ona sordum.bir donem show tv'nin butun kasetleri tekrar tekrar kullandigini hatta saklambac yarismasi vs. o donem icin onemli tum kasetlerin uzerine bir seyler cektiklerini soyledi.sanirim tek sans kisisel arsivler.

  • arakesit  (26.04.15 11:28:55)