gozleri daha acilmamis 3 kucuk kedi nasil beslenir

Not: bu duyuruyu agac tepesinden aciyorum tel cekmiyor. Bir koydeyim. Arkadasin bahcesinde daha gozleri acilmamis 3 tane kedi var ama tuyleri cikmis. Yani 1-2 gunluk degiller tahminimce. Kedilerin annesi ortada yok ve 2 gundur miyavliyorlar.

Bu kediler nasil beslenir? Simdiden tesekkurler.

Not: koydeyim imkanlar kisitli. Veteriner vs yok

anneleri geliyor olabilir. annenin erişebileceği bir yere biraz süt falan bırakıp içiyor mu diye kontrol edilebilir. süt azalırsa sebebi annedir.
yavrulara ılık, suyla seyreltilmiş süt verilerek bir süre götürülebilir.
ama köy yerinde annesini bulmak, zordur yav. mantıken, yabaniyse, kendini göstermez.
  • kargn  (25.04.15 14:57:21)
  • rakicandir  (25.04.15 14:57:52)
sakin sut verme, ya da ver cok suyla karistir, yaglu sur verirsen ishal olur, hop olurler
git sut tozu al:
www.petshop.com.tr
  • c non  (25.04.15 14:59:10)
Abi buraya zor bakiyorum linklere hic girmiyor telefon cekmiyor. Annesi 3 gundur ortada yok diyorum. Eger annenin 3 gunde 1 gelmesi normalse ok ama degilse biseyler yapilmasi lazim

  • yollarbenibekler  (25.04.15 15:00:19)
Abi duyuruyu okumuyonuz galiba dagin tepesinde bi koydeyim

  • yollarbenibekler  (25.04.15 15:00:53)
hacı yavrular zırıldar, anne geliyor olabilir. yavrular soğukta kalmış olabilir. ışık alıyorsa ondan rahatsızdırlar. ya da anne yeterince emzirmiyordur belki. müdahale konusunda ben kararsız kalırdım.
biraz dedektiflik.
yavruların tüylerinde yalama emaresi varsa anne gelmiştir. uzun tüylü bi yavru varsa, tüylerinin böyle 2 cm kalınlığında taranmış gibi bir yöne aykırı gittiğini gördüysen anne geliyordur. anneyi beslemek daha kolay olur bu durumda.
  • kargn  (25.04.15 15:02:35)
bakkaldan süt al ve seyrelt suyla.
katı birşey verme.
sıcak tutmaya çalış.
bir de adamın dibisin
  • rakicandir  (25.04.15 15:03:07)
kediler sürekli göz önünde mi? anne gece gelir. sabaha karşı gelir. acaib zamanlarda gelir onlar.

  • kargn  (25.04.15 15:03:21)
Kediler sundurmada duran bir koltugun arkasinda karanliktalar. Eger geceye kadar gelmezse gece burada da denildigi gibi sulu sut verecegim cunku 3 gundur kimse gelen giden bir kedi gormemis koydeki kedilerin de sayisi belli. Bir de etraflarda sirnasik fakat erkek bir kedi dolasiyor. Daha yavrulari farketmedi tehlike teskil eder mi?

  • yollarbenibekler  (25.04.15 15:07:53)
şu şartlar altında müdahale mantıklı. :(
kolay gelsin, kral adamsın.

  • kargn  (25.04.15 15:11:21)
bi şey de, kedilere temas edeceksen, karnı sert mi diye yokla. sanırım gazdan dolabiliyor hayvanların karnı. hafif masajla bağırsaklarını hareketlendirmek lazım.

  • kargn  (25.04.15 15:14:29)
Simdilik arkadan cikartip koltugun ustune koydum erkek kediyi de kovdum ustlerini ortmek istemedim o yuzden cadir naylonu gerdim annesi gelirse sagdan veya soldan girer annesi benden cekinir diye baslarinda da beklemek istemiyorum ama gozum o sirnasik kedinin uzerinde olacak.

  • yollarbenibekler  (25.04.15 15:17:58)
Arkadaslar annesi geldi. Fotograflar cektim ama sinyal gucu bu koyde agladigi icin yukleyemedim ekledigim bir vakit size de gostereyim hayvanlari :)

  • yollarbenibekler  (25.04.15 15:57:08)
mutlu sonlara bayılıyorum :')

  • kargn  (25.04.15 16:32:00)
adamsın kardeş

  • rakicandir  (25.04.15 17:16:13)
  • yollarbenibekler  (25.04.15 17:56:26)