win7 bilgisayarı belirli zamanda açan program önerisi

Selam,
Evdeyken, işteki bilgisayar üzerinde çalışabilmek için belirttiğim bir zamanlarda bilgisayarın açılmasını istiyorum. Sonra da teamviewer ile bağlanacağım. Geçmişte bunu task scheduler ile yapabiliyordum, ama ne olduysa o kadar denememe rağmen artık olmuyor.
Bios ayarlarından da yapamadım.

Tek aklıma gelen belki ücretsiz bir program vardır, onunla yapmak.
Bildiğiniz güvenilir bir program var mı?
Teşekkürler.

Şu nasıldır mesela?
remote rebootx: remoterebootx.com

1- bilgisyari neden kapatiyorsun? birak acik dursun
2- illa kapatcam diyorsan, ofisde statik ip varsa network uzerinden bilgisayari acabilirsin. bu is icin anahtar kelime "Wake-On-LAN"
3- task scheduler'in calismasi icin bilgisayarin acik olmasi lazim. uykudayken de calisiyordu sanirim. tamamen kapatmak yerine uykuya almayi denemelisin.
  • crucio  (25.04.15 14:20:57)
Sorunu şöyle çözdüm:
Galiba scheduler'in çalışması için "shutdown" değil de "sleep" ile kapatmak gerekiyor.

Benim makina sleep ile kapatınca 1-2 sn sonra kendiliğinden açılıyordu. Ağ bağlantısı/özellikler/microsoft client/configure/power management'dan LAN ile wake up kutucuklarındaki tik'i kaldırarak düzeltiliyor bu durum.
Bunları yaptıktan sonra çalışıyor gibi. Yani önemli nokta sleep ile kapatmada.
  • puc  (25.04.15 14:22:52)
@crucio: ben yazarken sen de yazmışsın, teşekkürler. Bütün gece boşuna çalışmasını istemiyorum. Statik IP yok maalesef.

  • puc  (25.04.15 14:24:44)
Bios Zamanlama yap örneğin her gün 8 de açılsın de

  • karabela  (25.04.15 15:04:55)