[]

Harici disk ve Virüs

good morning everyone, yeni bi harici disk aldım, bilgisayarım çok kötü durumda, 500 gb bluray film var, amacım bilgisayarı temizlemek-formatlamak, fakat bunları yaparken virüslü dosyaları hariciye geçerken ilk önce hariciye virüs programı kurmak istiyorum ki, bu aktarım sırasında temiz bilgisayara kavuşmuş olabileyim.

harici diske nasıl virüs programı kurabilirim? bir de başka bilgisayar olmadığı için bu bilgisayara indirip o şekilde kuracağım diske, ne kadar sağlıklı olur?


 
linux (ubuntu vs) cdsi indirip cdye yaz, bilgisayarı bu cd ile başlatıp filmlerini harici diske kopyala. daha sonra formatı çak.


  • inheritance  (24.04.15 10:46:02) 
Diğer bir seçenek, normal şekilde bağlayıp filmleri at, sonra bilgisayarını formatlayıp antivirüs programını kur, harddiskin otomatik başlatmasını kapat ve bilgisayara bağlayıp virüs programıyla tarat.


  • mindwars  (24.04.15 10:49:43) 
bir başka seçenek de bluray'lerin olduğu diski söküp virüs olmadığından emin olduğun bir bilgisayara bağla. aynı zamanda yeni harici diskini de bağla. eski diskini virüs taramasından geçirip diğer diske kopyala, formatı bas.


  • orient blue  (24.04.15 12:23:38) 
güvenli mod..


  • patr  (25.04.15 05:38:13) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.