[]

yunanistana arabayla seyahat

yaparken uluslararası ehliyete hala 400 tl vermek gerekiyor mu? Kimisi girdim demiş, kimisi parayı verip almam lazım demiş.

ehliyet 1 ocak 2015'ten önce alınma, ortada bir sürü bilgi dolaşıyor.

Mümkünse direk bunu tecrübe eden birisi, "abi ben 2015'te gittim arabayla uluslararası ehliyet için 400 küsür tl para istediler/istemediler" diye belirtse şukela olur.

 
bunu en güzel motorsiklet forumlarında çözebilirsin her ay yüzlerce geçen insan oluyor. bildiğim kadarıyla turing kurumundan uluslar arası ehliyet alman lazım yunanistan için bulgaristan için sıkıntı yok. ek bilgi olarak kapıda bu işlem halledilebiliyor ama zaman kaybı yaşamış oluyorsun.


  • prezarlatif  (23.04.15 09:28:09) 
kesin bilgi veriyorum.
uluslararası ehliyete gerek yok. turist olarak ab de turk ehliyetinle araba kiralayabiliyorsun mantıklı dusununce ekstra uluslararası ehiyete gerek olmadıgını da anlarsın. turk ehliyetleri ab de gecerli. kaldıki pasaport polisinin sana ehliyet sorma gibi bir yetkisi yok.
2 kere yunanista'na geçtim kimse de yeşil sigorta yaparken uluslararası ehliyet alman lazım vs dediler almadım. yunanistan içinde de 2 kere polis çevirdi normal ehliyetimi verdim sorunsuzca inceledi yoluma devam ettim.
  • matematik koyu  (23.04.15 10:16:20) 
Gecen yaz gitmistim ben de. Arabayi ordan kiralayacaksaniz gerekmiyo uluslararasi ehliyet. Ama sinirdan kendi arabanizla gececekseniz istiyolar. Ki benim anladigim siz siniri kendi arabanizla gececeksiniz. En iyisi konsolosluktan bilgi almak bence. Cunku gecen sene ben ordayken yeni bi yasayla uluslararasi ehliyet zorunlulugu kalkiyo demisti araba kiraladigim yerdeki adam.


  • a man who walks alone  (23.04.15 13:24:03) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.