misafirlikte saldırganlaşan kedi?

selam dostlar.

şehirdışından gelen misafirimizin dişi kedisi uzaktan elini uzatıp oynatmaya çalışmak dışında herhangi birşey yapmayan hane halkından birinin ayaklarına saldırıp dişlerini geçirdi farklı zamanlarda iki kez.

o kişiyi görür görmez ağzını açıp sinirle nefes çıkartıyor üst üste sonrada ayaklarına saldırıyor.

sizce neden yapıyor bunu?

not: davranış kesinlikle oyun amaçlı değil.

o kişi bir kediye sahipse kedinin kokusu bacaklarına sinmiş olabilir mi?

  • yollarbenibekler  (22.04.15 23:52:15)
misafirliğe gelen kediyi de ilk kez duydum.

kedi ev hayvanıdır. evini sahiplenir, evinden ayrılmaz. evinden ayrılmasının sonuçları işte böyle şeyler olabilir.
  • mea maxima culpa  (22.04.15 23:56:05)
@yollarbenibekle

koku benimde aklıma geldi çünkü bahçede toprakla, bitkilerle uğraştığı pantolon vardı üzerinde ama kedilerle muhattap olmadığını söyledi.

zaten koku almaktan ziyade göz göze gelir gelmez gelişiyor olay.
  • islergucler2  (22.04.15 23:56:18)
az önce yazdıklarıma ekleme yapayım. kediler evlerinden ayrılınca ya da evlerinde herhangi bir değişiklik olunca bunalıma girebilirler.

genellikle her gün yaptıkları şeyleri aynen tekrar etmek isterler. bu konuda otistik davranışları vardır.

o yüzden evinden ayrılan bir kedinin garip davranışlar sergilemesi biraz normal.
  • mea maxima culpa  (23.04.15 00:09:10)
bizim evde kedimiz varken (dişi), sokaktan annesiz yavrular bulup eve getirip beslemeye başlamıştık (ayrı odada)
bizim kedi de aynı davranışı sergilemişti. gidip ananemin ayağına saldırmıştı. normalde hiç saldırmazdı.
bence bu davranış stres ve shuzursuzluktan kaynaklanıyor. sinirini bir yerden çıkartmaya çalışıyor yani.
  • innerbliss  (23.04.15 16:04:50 ~ 16:05:05)