trafik polisi ceza yazdı ne zaman gelir?

selam ahali,
geçen Mecidiyeköy'den "U" dönülmez yerden döndüm ve 5 dakika sonra ışıklarda durduğumda taksinin biri yanıma yanaştı ve "abi seni trafik polisi gördü, plakayı not aldı, cezayı yedin" dedi, şimdi ne yapmam gerekiyor? uslu bir çocuk olarak cezayı mı bekleyeceğim?

tebliğ edilmesi vakit alabilir, belli olmaz.
siz intvd.gib.gov.tr adresinden arada kontrol edebilirsiniz.

  • teknikekip  (21.04.15 18:09:38)
normalde imza karsiligi tblig edilmesi gerekiyor ama postacilar ya kapiya birakip gidiyor ya da ikametgahin oldugu muhtarlige veriyor. sonrai muhtarin insafina kalmis. siz de tabi teblig edilmis olarak gorundugunuz icin, haberiniz olmasa bile o tarihten itibaren yasal odeme suresi baslamis oluyor. bu yizden arkadasin verdigi linkten sik sik kontrol edin. teblig tarihinden itibaren 15 gun icinde oderseniz indirim de var.

  • halanne  (21.04.15 18:38:16)
delil yok ise iptal ediliyor bazen.mahkemeye başvurmanızda yarar var.

  • telet abi  (21.04.15 19:19:06)
peki bu internet sitesine ne kadar zamanda düşer?

  • bir ileti paylastim  (21.04.15 19:21:02)
26 Mart'ta yediğim radar cezası 10 Nisan'da geldi evime. Ben garanti olsun diye devamlı kontrol ettim intvd.gib.gov.tr adresinden. Baktım olmuyor, indirim kaçacak, gittim beyanlı olarak ödedim o adresten bugün.

Yani demem o ki internet sitesine ne zaman düşer hiç belli olmaz.
  • alliswell  (21.04.15 20:47:54)
3-4 sene önce izmir'de ters yönden dolayı 72tl ceza yemiştim. ceza kağıdını vs kesti aldım sonra kaybettim. Vergi dairesine gittiğimde bir şey yapamayız, internetten bak dediler baktım yok ara ara bakıyorum hala yok noldu bilmiyorum valla umarım ilerde büyüyerek karşıma çıkmaz.

  • new day new life  (22.04.15 00:32:35)