kedi tırnak makası

bizimki sevmiyor tırnaklarının kesilmesini ama bizi çok çizdiği için mecbur uyurken ucundan ufak ufak kesmeye çalışıyorum. kendimiz için kullandığımız normal tırnak makasıyla kesiyorum. acaba kedi için olan makaslardan alsam bir fark yaratır mı? önerir misiniz yoksa boşa masraf mı?

tırnağı çok derinden kesmemeye özen gösterirseniz pek bir farkı yok. Özel makaslar tırnak boyunu ayarlamak için tasarlanmış. Kedi tırnağı da bir garip, sadece tırnak gibi görünen yer kedinin derisini de içerebiliyor.

  • himmet dayi  (20.04.15 16:54:46)
normalini çok kullandım, sadece en uçlardan almak lazım, dikkat edilecek tarafı o. vbi de
v şeklinde tırnak. dikine kesilmezse yaralama riski yok gibi. dikine kesmek büyük hata olur sanırsam.

  • kargn  (20.04.15 17:02:29)
tırnak makası kedi tırnağını çok parçalıyor, düz kestiği için.
kedinin tırnakları çok kalınsa zorlanırsın, yavruya da yazık.

kedi tırnak makası yuvarlak biçimde kesiyor kıt diye.

sen bilirsin, şart değil sorun yaşamıyorsan.
  • aithra  (20.04.15 17:07:30)
normal tırnak makası kediler için çok ofsayt. çok dikkatli kullanmak lazım.

üç kedim var. kedi tırnak makası kullanıyorum. çok memnunum. tavsiye ederim.
  • mea maxima culpa  (20.04.15 17:46:37)
çok söylenildi ama ben de söyleyeyim, insan tırnak makası kedi tırnağını parça parça yapıyor.
ablamlar almış kedi tırnak makası, keseyim dedim bilemedim hangi tarafından nasıl kesiliyor anlamadım. yanlış birşey yapmaktan korktum gittim gene insan tırnak makasıyla kestim.

  • innerbliss  (20.04.15 17:51:47)
dostlar tırnak makası almaya karar verdim ama hangisini alayım karar veremedim.
şu iki üründen hangisi alınır sizce biri 10 diğeri 24tl
www.hepsiburada.com
  • yue  (24.04.15 13:02:48)
Bende 24tl olandan var, tabi ben 15 liraya almıştım, sadece şekli aynı.
diğeri biraz kafamı kurcaladı çünkü bıçak kısmı falçata gibi ve içeri doğru çıkıntısı var gibi görünüyor :/

  • aithra  (24.04.15 13:56:34)
bende 24 liralık 1. örneğe benzeri var. gayet güzel kullanıyorum. dün bizim pet shopta benzerini 10 liraya gördüm.

daha önce tırnak kesme tecrübeniz var mı bilmiyorum ama sanki 1.sini kullanmak daha kolay gibi.

diğerini kullananlar yorum yapabilirler. @aithra'da varmış mesela.
  • mea maxima culpa  (24.04.15 14:03:34)