en iyi linux

Merhabalar,
Sorunsuz ve hızlı çalışan en iyi linux hangisidir? Saygılar...

(bkz: slackware)

  • zozjotejmnk  (01.09.09 01:00:48)
Yeni bi kullanıcıysan Pardus tavsiye ediyorum. Türkçe döküman desteğide bir hayli fazla.

  • alkolik imam  (01.09.09 01:22:59)
yerli malı yurdun malı; pardus kullanınız.

  • bir zamanlar cocuktum  (01.09.09 02:02:13)
Linux Mint. Pluginler filan herşeyi hazır kurulu bir Ubuntu varyasyonudur, ki Ubuntu zaten yeni kullanıcı dostu bir distrodur. Linux Mint üzmez.

  • urban dandy  (01.09.09 03:26:06)
kurulumu en kolay ubuntu... ancak kurulduktan sonra bu kolaylık aynı şekilde devam etmiyor. O yüzden Pardus dene derim... olmadı mint'e bakarsın, hatta aynı anda 3-4 tane dağıtım kurabilirsin sonra beğenmediğini silersin.
misal pardus, mint, bulabilirsen moonos(bir ara kayıptı şimdi ne durumda emin değilim) yükle... bir de hız için lxde kullan derim, gayet başarılıdır.

  • late viper  (01.09.09 09:13:51 ~ 09:15:09)