Sokak hayvanina yiyecek verme adabi

Elimde yemeyecegim birtakim tavuk sakatati var. Cope atmaktansa hayvanlara vereyim diyorum.
1) Kediye mi vereyim kopege mi?
2) Cig mi vereyim pismis mi?
3) Bulundugum yerde sokaklarda kedileri besleyen mama/su koyan insanlar var zaten. Yoksa hic karismayayim mi?

çiğ de yerler, pişmiş de. boş yoğurt kabına koyun, çöpün yanına bırakın, ihtiyacı olan yer zaten.

  • alice practice  (19.04.15 19:49:14)
çöpün yanına bırakın, yazık çöpe atmayın hayvan yesin.

  • innerbliss  (19.04.15 20:17:15)
Bence pişirerek hatta kucuk kucuk dograyarak verin, buyuk parcalari yavru kedi varsa civarda yiyemez.

  • uzletguzin  (19.04.15 20:25:29)
azıcık pişir de ver. bi kabın içine koy hangisi bulursa o yesin kediş köpüş.

  • snape i başından beri tanırım  (19.04.15 21:38:16)
Haşlarken suya makarna da eklerseniz daha çok karın doyurabilirsiniz.

  • boyalı kuş  (19.04.15 23:09:09)
1. katta oturuyorum , bahçede kedilere bakmaya çalışıyoruz. her zaman yetişemiyor insan , yan komşu da besliyor.ama gelen misafirler oluyor bazen 20 civarı oluyorlar . yenebilecek durumda her yemek gidiyor birilerinin midesine, elinizi korkak alıştırmayın.
ancak asıl cevap yazma sebebim bunun adabını soracak kadar düşünceli olmanız.
üst kattan gelen "aman at bahçeye kedi medi yer " sesiyle balkonunun dibine poşetle kuru ekmek, çürük sebze vs atılan biri olarak tebrik ediyorum .
umarım bunun bir adabı olması gerektiğini düşünen insanlar çoğalır.
  • sibertenik  (19.04.15 23:33:30)