[]

Silverlight ve Chrome İlişkisi

Bilgisayarımda silverlight yüklüydü ve silverlight gerektiren sitelere düne kadar girebiliyordum. Bunlardan birisi de k12.net. Bugün ise girdiğimde silverlight yükleyin dedi, neyse indirip yüklemeye çalıştım ama son sürüm zaten yüklü dedi. Chrome/plugins kısmında silverlight eklentisi görünmüyor ama bilgisayarda da yüklü görünüyor. Ne yapmam gerektiği hakkında fikri olan?

Teşekkürler.


 
Çözüldü;

Chrome adres çubuğuna aşağıdaki adresi yapıştırın, NPAPI'yi etkinleştirin.

chrome://flags/#enable-npapi
  • hubris  (07.05.15 22:14:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.