adak - hayır işleri vs

Selamlar efenim,

bir iş için adak adadım, belli bir sayıda fakir doyurucam diye. şu sıralar direk tanıdıgım yardıma muhtac biri yok, akrabalarıma falan sorusturabilirim ama onlar da ben ara ara boyle yardımlar yaptıgım için hem ne gerek var muhabbeti yapıyorlar, hem de sülaleye reklam ediyorlar ki hiç sevmedigim bişey. ben nasıl ulasabilirim gerçekten ihtiyac sahibi insanlara? dernek vs. guvenmiyorum, bi de direk elden ulastırmak aradaki kayıpları azaltıyor diye dusunuyorum. bir fikriniz var mıdır?

Doğrudan kimseyi tanımaya gerek yok . Size yakın mahallelerdeki muhtarlıklara uğrayın .uygun ev yada kişileri gösterirler.
Adağı hafife almaya gelmez , malum.

  • 1adam  (17.04.15 18:18:07)
Belediye aşevine bağış yapabilirsiniz.

  • afrocubanbebop  (17.04.15 19:10:05)
Bizim kurumda zaman zaman duyurular oluyor, şu şehirdeki şu birimde çalışan x vefat etmiştir/evi yanmıştır, ailesine yardım için şu banka hesabına bağışlarınız.. tarzı. Daha bugün bi tanesine denk geldim, banka hesabının vakti dolmadiysa, istersen pazartesi paylasabilirim.

  • manuel mandalina  (17.04.15 20:03:26)