Makbuz vs. alınamayan bir ödemenin yapıldığı nasıl kanıtlanabilir?

Bir ödeme yapacaksınız ve karşılığında bir belge verilmiyor daha doğrusu verilmek istenmiyor. EFT ve kredi kartı ile de kabul edilmiyor ödeme. Bu durumda hukuken geçerli olmak kaydı ile nasıl kanıtlanabilir ödeme yapıldığı ve miktarı?

Noter ile birlikte gidilip ödeme yapılabilir mi? noter gelirmi bunun için?
Yada farklı bir yol var mı?

makbuz vermeyen adam noter huzurunda öder mi ki? olur ama masraflı bir iş olur.

hukuken kanıtlanmasının yolu banka üzerinden geçirmek veya makbuz almak. makbuz illa ki matbu ciltli bir formda olmak zorunda değil. boş kağıda "poseidon'dan x lira aldım" diyip imzalasa da olur. onu da yapmıyorsa vermeyin parayı.
  • kibritsuyu  (17.04.15 17:09:10 ~ 17:11:29)
Noter ile geldiğimizi bilmeseler?

  • poseidon1  (17.04.15 17:16:13)
odendıgıne dair tutanak olur ama ımzalar mı mechul

  • bryan fury  (17.04.15 17:18:49)
İmza atmazlar amk. çocukları.
O paranın alındığına dair bir yazı makbuz vs. vermiyorlar vermeyenlerinde doğalgaz su gibi imkanları kullanmasını engelliyorlar ve bu müteahhidin ödemesi gereken bir bedel. Ev sahiplerinden istiyor ama gavat.
Nasıl yapsakta bu orçoları dava etsek?
  • poseidon1  (17.04.15 17:25:07 ~ 17:25:41)