worm/small virüsü flaşdisk'teki dosyalarımı görünmez yaptı?

Disk alanı dolu gözüküyor.
ama flaşdisk bomboş gözüküyor.
acaba dosyalarımı nasıl kurtarabilirim?

bilgisayarı Ubuntu gibi bir linux dağıtımının live cd'si ile başlatıp flaşdiski takın ve dosyaları görüntülemek için açın. Ctrl+H yaparsanız gizli dosyalar görünür olur. Sonrasında o dosyaları yedekleyin, yine aynı live cd üzerindeki GParted ile formatlayın (aman hangi diski formatladığınızı iyi seçin...) ve dosyaları geri yükleyin flaşdiske: tertemiz

  • ula  (17.04.15 01:07:43)
ubuntuya gerek yok. winrar'ı aç, winrar'ın içinden usb dizinine gir. sonra oradan dosyalarını görüp yedekleyebilirsin. ben öyle yapıyordum. çok yüksek ihtimalle işe yarayacaktır. hatta biraz kurcalarsan virüsü de silebiliyordun yanılmıyorsam. .exe veya .inf uzantılı dosyalara dikkat et, yakalarsın bir şeyler.

sonra cila niyetine bir de combofix çalıştır usb takılıyken, hem usb hem de bilgisayar cillop olsun. bu da benim sana, bu da benim sana ayrılırken hediyem olsun.
  • banagazozalnuri  (17.04.15 01:14:36 ~ 01:16:09)
Attrib komutunu google da arar misin lütfen.

Şuan mobilim gösteremiyorum ama hatırladığım kadarıyla

Çalıştır à cmd yaz
komut penceresinde, Flash Disk in konumu ne ise é mi f mi g mi artık neyse

E:
Yaz

Sonra

attrib /d /s -h -r

Komutu yaz Enter de

Göstermesi lazım
  • indescribable  (17.04.15 01:19:19)
Combofix ile temizle iki dakkada hallolur

  • joy stick  (17.04.15 02:01:25)
Hiç uğraşmak istemiyorum diyorsan xypolrer yükle. Herşey çıkar.

  • cetoxim  (17.04.15 03:07:27)
indescribable'in yazdiginin ise yaramasi lazim, e yerine flash diske hangi harf verildiyse onu yazmaniz lazim yalniz. e olmayabilir her zaman

  • düşünüyorum öyleyse vurun  (17.04.15 03:37:29)