[bel ağrisi] bel fıtığı mıyım? (capsli)

agirlik kaldiririm (vg), gecen sene deadlift (105 kg) yaparken bir ağrı olmuştu sırtımda, sene başında (eylül 2014) yine deadlift yaparken fazla zorladım ve o zamandan beri bir ağrı oluştu alt arka sırtımda. yine de deadlift (90 kg) ve squat (90kg) yapmaya devam ediyorum. deadlift arada bir ağrıyı tetikliyor.

1 ay kadar once planking diyebilecegimiz bir pozisyonda gergin bir şekilde yüz üstü geriniyorken koltukta aynı bölgeye korkunç bir ağrı girdi, belim tutuldu, resmen kaldım o pozisyonda, resmen ağlayacaktım felç oldum sandım, kımıldayamadım. kendimi zar zor düzelttirip koltuga oturtturdum ve deli gibi bir migde bulantisi oldu, bayilacak gibi hissettim.

az once yatakta yine planking pozisyonunda bir saniyelik gerilirken ayni bolgeye yine agri girdi ve yine mide bulantisi izledi ama hali hazirda yatik pozisyonda oldugumda cok sukur oyle durdum biraz. sonra ayaga kalkip hafifce yurudum, tabi ki agriyla.

simdi bu agri neyin nesi olabilir?

bel fitigi ile iligli seyler okudum, yuzustu yatip ayagimi kalcamdan yukari duz sekilde kaldirinca herhangi bir agri hissetmiyorum. ayaklarim falan da uyusmuyor, belimde ya da herhangi bir yerimde disari dogru cikinti da yok. siyatik hareketlerine baktim, onlar da uymuyor.

neye isaret olabilir? alt sirtimin icine sictigim garanti ama ne? bundan sonra squat ve deadlift yapamayacak miyim?

agri yeri: bel cukurunun hemen bitişi ile çataldan 4-5 cm üstte, arasında kalan yer

turkiye'de yasamiyorum, tr'ye gelince baktiricam bu sefer. burada fitiksin deseler ne olacak, 10 sene sonra ameliyat mi olayim.

derman aramiyorum, ayni sikintilari yasamis birileri var midir diye kolacan ediyorum.
  • no christ requires  (16.04.15 15:23:04 ~ 15:23:29)
Hamstring, glute vs. gergin olabilir. Seninki fıtık değil de, kas spazmı gibi. Spor sonrası 30'ar saniyelik en az statik esneme yaptır arkada kalan kaslara. Adductorları da aç biraz.

Mineral eksikliği de olabilir. Maden suyu ve muz spor sonrası iyi gelebilir.
  • arnold schwarzeneger  (16.04.15 16:12:14)