benim morali sıfır sıfır sıfır

bugün olan bi olay canımı sıktı bir avm de reyon görevlisiyim müdürlerimizin kesin talimatı var dilencilere falan taviz yok bugün akşam saatlerinde yaşlı denilebilecek ai teyze geldi bana köye gidicem yoğurt ve yumurta alıver dedi tabi herde kamera var ondanda ürkerek bende müdüre yönlendirdim sonuçta para değil erzak istiyor verir tahmin ettim ama kadının suratından vermediğini anladım inanın almayı istedim şimdi müdür vermeyip ben verince daha kötü bi durum olacaktı ilk etapta almam lazımdı şimdi kadının yüzü gözümden gitmiyor ya lan alt tarafı yoğurtla yumurta istedi alsana hanzo canım çok sıkkın :(

bence Allah beni sınadı ben sınıfta kaldım

  • _k_u_z_g_u_n_  (16.04.15 01:51:49)
pardon da köye giden adama niye yoğurt ve yumurta gerekiyormuş onu anlamadım.

çok çok büyük ihtimal kadın dilencinin başka bir çeşidi. kaale almayın.

eğer yardım etmek istiyorsanız işinizin dışında yardım edin. bu kadını müdürünüze göndermeniz çok saçma olmuş. müdür her kapıya gelenle hemen muhatap olacaksa sizin işiniz nedir orada? mağaza mı yoksa hayır kurumu mu orası?

gecenin bir yarısı kapitalist mağaza müdürünü de savundum sayenizde. teşekkürler.
  • mea maxima culpa  (16.04.15 02:47:33)
tecrübesizsiniz, ondan. allah'ın sizi sınadığı ve sınıfta kaldığınız falan yok. hiçbir tanımadığınız teyzeyle canınızı bu kadar sıkmayın. birilerinin dilenecek hale düşmesi sizin kabahatiniz değil. müdürü atlatıp yardım etmeniz doğru olmazdı. unutun...

  • e haliyle  (16.04.15 04:30:12 ~ 04:32:17)
böyle düşüneceksen "allah müdürümü sınadı ve o sınıfta kaldı" diye düşün. sen niye kendine yükleniyorsun ki? keyfi yaptığın bişey değil sonuçta, kurallara uyma zorunluluğu hissetmişsin hepsi bu.

  • loveinaflipbook  (16.04.15 08:24:19)
Para istediğinde badron yoh cevabını aldığı için bu yolu seçmiş, üzülmenize gerek yok. Süt yumurta dediğin 5 lira tutar, böyle yapınca insanlar al teyze alışverişini yap diye para veriyordur öteki türlü düz dilencilikle lira bile toplayamaz ve avmden de atarlar

Ayrıca köye gidecek kişinin avmde ne işi var amk git otogara yolda mola yerinde birinden topraandan rica et tıka basa doyururlar zaten
  • azizakin  (16.04.15 08:29:42)
köye falan gittiği yok dendiği gibi. söylediği şeylerde köyde daha çok olan şeyler. yani yeni bir mantıksız argümanlı dilenci vakası.

görünüş olarak insanı daha çok etkileyen, içini acıtan teyzeler belki de yaratıcılıktan daha yoksun oluyor. malum her türlü alıyorlar. köye televizyon alacam dese bile inanan çıkacak.

en güzeli evine dönecek parası olmayan teyzeler. onlar her daim inandırıcı.
  • prodeq  (16.04.15 08:47:27)
gerçekten acınası insanların öldüklerinde açıklanan mal varlıklarını ve etrafına yardım eden insanlarla ilgili söylediklerini gördükçe bu insanlara karşı hiç tavizim kalmadı. Arada çok gözüm tutarsa veriyorum. Bana gerçekten ihtiyacı olan insan bu denli rahat söyleyemez gibi geliyor.

  • envanterbilanco  (16.04.15 11:25:45)
Allah seni neden sınasın, yüreğini göremiyor mu?
Hayret bir şey :D

Not: Köyde yumurta ve yoğurdun alası vardır, ayrıca yolda bozulur onlar.
Gerçekten fakir insanlar, özellikle teyzeler mütevazilikten isteyemez böyle şeyleri.
Takma, kandıramamış seni.
  • aithra  (16.04.15 15:02:33)
bu teyzenin yalanına inandıysan çok saf ve temiz kalplisin demek keşke senin gibiler daha çok olsa.

  • kuzey li  (16.04.15 15:08:46)