asgari ücret düşüyor, fikirleriniz nedir?

15 nisan 2013 1 dolar = 1,78 TL
14 nisan 2014 1 dolar = 2,12 TL
13 nisan 2015 1 dolar = 2,67 TL

2013 asgari ücret = 978 tl(brüt) = $ 550
2014 asgari ücret = 1071 tl (brüt= $ 505
2015 asgari ücret = 1201 tl(brüt) = $ 450

3.2 veya 3.0 mutlaka geçecek diyorlar sene sonuna kadar 3.5 bile olur deniyor. hissettirmeden geliyor. insanlar sanıyorki bir anda sabah kalktıklarında kriz olacak. oysa seneye bu zamanlar yaşam standartları yarı yarıya düşmüş olacak farkında değiller.

abd 2005 den beri tüm dünyaya dağıttığı paraları geri topluyor bankalardan olay çok basit. önlemini alan ülkeler önlemini alarak krize hazırlıklı ya biz?

beton'a tapar olduk betona. ihracat yapan esnaf dolarla kazanıyor ama dolar tüm dünyada pahalılanırken geçen sene sattıkları malın yarısını ancak satabilecekken zor biraz.

o yüzden türkiye ihracatçılar meclisinin son 3 ayda açıkladığı verilerde bunu doğruluyor. ihracat büyümesi durmuş - %15 olmuş.

yabancı bankalar bir bir türkiyeden ayrılıyor neden dersiniz?
(bkz: hsbc)
(bkz: citybank)

ben bu ekonomi yönetimi ve hükümete kabahat bulmuyorum. başkası gelse gene benzer şeyler olacaktı. fakat üstüne bu fakirlikle saraylar lüks yaşam süren siyasiler ve ayakkabı kutuları dayanılmaz bir toplum patlamasını beraberinde getirecek.

ben şimdiden seneye hazırlık yapmayı planlıyorum. en kodamanın bile huzuru bozulacak diye düşünüyorum.

edüt: sik soklu duyurulara seksen tane girdi yapılırken herkesi ilgilendiren bu duyuruyu kimsenin siklememeside zaten bulunduğumuz durumu ve toplumun kalitesini ortaya koyuyor ne diyelim hakkediyorlar.
  • fukka  (15.04.15 22:36:58 ~ 22:49:58)
Normalization

  • fleshbloodmore  (16.04.15 06:45:01)