aşırı heyecan, korku hali

arkadaşlar merhabalar,
epey bir zamandır etkisinde olduğum bir ruh hali var, üniversitedeyim, örneğin bir soru sorsa hoca cevabını bildiğim zaman söylüyorum ardından delicesine bir kalp atısı hissediyorum , geçen erasmus sınavına girdim baş dönmesi, mide ağrısı gibi belirtiler yaşadım, bir kaygı ve korku hali var üzerimde , geceleri uyumakta zorluk çekiyorum , kalp atıslarımı kontrol ediyorum sık sıki yalnız kalacagım diye korkuyorum , anksiyete bozuklugu mu yoksa nedir anlamadım, geçen sene yaşamıştım yine kendimi kaç kez acile attım bilemem, hepsinde hastaneye gidince bir rahatlama oldu ilginçtir , görüşlerinizi bekliyorum psikolojik mi yoksa başka türlü mü şuan yazarken sağ kolum hissizleşmeye başladı neyim var benim ?

Bana anksiyete gibi geldi. Ama psikoloğa gitmekte fayda var.

a*
  • acelemvar  (15.04.15 17:37:03)
Anksiyete +1

  • rayde  (15.04.15 18:02:33)
anksiyete

  • şubatsonrası  (15.04.15 18:07:25)
daha önce ailede yüksek tansiyon var, demişsiniz. panik atak tecrübeleriniz var... ve yardım almıyorsunuz. niye ki?

anksiyete ile başetme yolları hakkında okumanızı ve başlangıç olarak kahveyi, kolayı, çayı (hazır soğuk çay dahil) kesmenizi; yürüyüşlere çıkmanızı öneririm.
  • e haliyle  (15.04.15 18:25:07)
e haliyle , kendi başıma atlatabileceğimi düşündüm ne de olsa beyinde bitiyor dedim kendime ama olmadı beceremedim. randevu aldım şimdi bakacağım açıkcası sporla hiç aram yok okul yurt arası git gel ve masa başında ders çalışıyorum monotonlukta var galiba.

  • Murteza  (15.04.15 18:30:25)