turkiye'de intermediate ve ustu italyanca bilen

kac kisi vardir tahmini?

300 bin

  • fransizkalanadam  (15.04.15 14:31:56)
komiklik olsun diye cevap vermezseniz sevinirim

  • cedex  (15.04.15 14:35:09)
10-15 bin arası benim tahminim

  • bcdhms  (15.04.15 14:44:23)
intermediate italyanca biliyordum ama unuttum resmen. 2 yıl emek verdim, sonra kullanmayınca gitti. belki biraz çalışsam yine toparlarım ama yine unuturum diye uğraşmak istemiyorum. italyanca bir şeyler dinlersem ya da film izlersem bir kaç kelimeyi yakalayıp anlayınca mutlu oluyorum. o kadar.
çok fazla kişinin bildiğini sanmıyorum. çünkü öğrenmesi gerçekten zor bir dil. ingilizce bilen on kişi varsa italyanca bilen bir kişi vardır bence.

  • şubatsonrası  (15.04.15 14:48:05)
italyan dili ve edebiyatı okuyorum. bildiğim kadarıyla bu bölüm sadece bizim okulda (iü) ve de ankara üniversitesi'nde var. ve anca 2. sınıftaki öğrenciler hatta bazı bazı 3'tekiler anca intermediate seviyesinde oluyor. iki bölümün toplam öğrenci sayısı da 200-300'ten fazla değildir bence.

türkiye'de kaç italyan veya italya'da yaşamış kişi var? italyanca kursuna gidip dil öğrenmiş kaç kişi var? bu rakamları bilmek lazım. italyanları saymıyorsak bence zaten 1-2 binden fazla değildir.
  • der meister  (15.04.15 14:50:36)
hatiri sayilir bir italyan topluluk var ozellikle istanbulda. bunun disinda italyada okumus ogrenciler de fazlasiyla var. 10 bin kisi diye atabilirim ben de.

  • no christ requires  (16.04.15 10:03:07)