İşe Girişte İstenen Sağlık Raporu

merhaba,

aslında anladığım kadarıyla artık bu raporu iş yeri hekimi vermek zorundaymış, fakat hekimin dışarıda yaptırılan testleri görmesi gerekiyormuş. galiba en ucuz osgb denen yerler yapıyormuş bunları.

fakat sorum şu ki kaç günde çıkartıyorlar bu testleri? perşembeye iş başı yapmam gerekiyor da. yarın sabah erkenden gitsem yetişir mi çarşamba akşama kadar?

bir de aksaray civarı tavsiye edebileceğiniz bir yer var mıdır?

herkese iyi geceler.

istenen testler;

o Akciğer Grafisi – P.A

o SFT

o Odyometri

o Hemogram

o TİT

o HbsAg

o Glikoz

o Refraktometrik Göz Kontrolü

Ben işe giriş için osgb'den birkaç rapor aldım öğlene doğru (10.30 civarında) gitmeme rağmen sonuçları aynı gün (17.00) verdiler..

  • EkimBebesi  (14.04.15 00:41:35)
aynı günde veriyorlar, alt tarafı kan testi, ciğer filmi çekiyorlar sadece.
devlet hastahaneleri de veriyor diye biliyorum, ben oradan almıştım.

  • livaneli kadir  (14.04.15 00:50:50)
devlet hastanelerinde 300tl civarı rakamlardan bahsediyorlar. osgbler 50 tlye veriyormuş.

  • lamneth  (14.04.15 00:52:40)
devlet hastahanesinde çektiğin çileye deymez geçen ay salaklık edip devlet hastahaesine gittim sadece göz muayenesi için 2 saat bekledim, odyo, kan tahlili, ciğer filmi için görevli numara kalmadı dedi bir imza için iki saat surat yaptı,gişeye sordum hepsi 100 Tutar dedi. yakındaki bir özel hastahaneye gittim goz muayenesi dılındaki herşeyi yarım saatte yaptırdım hemde seksen liraya.
göz için beklediğim saatlere acıdım.

  • kuzey li  (14.04.15 01:01:19)
bulunduğun şehre göre sonuçları alma süren değişebilir yanlız devlet hastanesindense bu iş sağlığı güvenliği merkezleri var orda yaptırmanı tavsiye ederim. benim bulunduğum şehide 20 tl gibi bir ücret alıyorlardı ve yukarda saydığın birçok şeyi yapıyorlardı. zaten standart herhalde. işim 1 saatte bitti aldım belgemi gittim.

bu arada işin hayırlı olsun.
  • sutu seven kamyoncu  (14.04.15 14:44:36)