Ev eşyası nereden alacağım en uygun şekilde?

Merhaba,

Simdi ben yeni bir eve taşındım.
Eve her türlü eşya lazım.
Öncelik yatak-baza-gardrop-masa-kitaplık gibi kendi odamın eşyasında.
Sonra da ütü, süpürge, saç kurutma makinası ve tabak çanak gibi şeyler lazım.
Bunlardan herhangi birini bağışlarsanız elinizi öperim.
Istanbul'dayım.

Sorum ise şu:
Şimdi ben çift kişilik yatak ve bazayı nereden alacağım?
Taksitle olması lazım gibi.
Bakıyorum da yatak ve bazaya toplam 1500 lira falan istiyor düzgün mağazalar; yuhhh!

Odamın bütün eşyasını bi kerede evime getirebilecek nereler var?
koçtaş'a ikea'ya mahkum muyum?
yatak ve baza alırken neyine dikkat etmem lazım?

bu spotçulardaki yataklar dandik midir?
olmuşken ortopedik falan olsun diye de hevesliyim.
yatak ve bazaya 750 lira civarı gömüp işi nasıl çözebilirim?
dolap ve masayla beraber 1000 liraya tek seferde nasıl çözerim?

boku yedim, acelem var; yardım edin.
:(

edit: yatak 2. el olmayacak kesin. hatta hiçbiri olmasa çok ala olur.

Beşiktaş'ta bir sürü ikinci el eşya satan yer var, bir oraları gez, ucuza yatak, dolap vs. bulabilirsin.

  • 2pac  (13.04.15 13:50:14)
Evkur benzeri mağazalar olur, onları bir gezin. Evkur'u değil ama sakın!
Ziyaretlerde marka model numaralarını not alın, ayrıca bir de internette araştırın. n11 gittigidiyor sahibinden de aynı mağazalar biraz daha indirimli satıyorlar. araştırmaya devam. bu mağazalar özellikle yatak baza gibi ürünlerde muhteşem fiyatlar sunuyorlar. siparişini alıp fabrikaya yaptırıp getirtiyorlar.
ütü, süpürge vb alırken hepsiburada başta olmak üzere online mağazaları araştırın. hiç şaşırtmadı bugüne kadar.
Spotçularu gömmeyin hemen, gezin dolaşın, karlı çıkarsınız. Dolap ve masa içinde ikinci elden şaşmayın. Gerek yok yüksek bedel ödemeye.
Koçtaş ve Ikea'ya ancak ufak tefek ıvır zıvırları almaya uğrayın. Ki yine dikkatli olun, kasada o ufak şeyleri öderken servet bırakabiliyorsunuz. Dikkat.

Son olarak, her ihtiyacınızı bir listeye yazın. Listeyi öncelik sırasına göre bir daha dizin. Eve ilk taşınırken ihtiyaç olmayan bir çok şeye özenerek parayı yatırıyoruz. Öncelik sırasına göre alışverişi tamamlayıp paranın hesabını yapmayı bilin...
  • cliquot  (13.04.15 14:04:41)
yatak onemli bence iyi yatak alip. bazayi spotcudan al. cift kisilik bazayi 140 almstm sifir

  • solenkol  (13.04.15 14:04:42)