backpack markaları

merhaba,
en az 6 aylığına gurbet ellerde kaplumbağa olmaya karar verdim.
eylül sonunda yola çıkıyorum, ne zaman yerleşik hayata geçeceğim konusunda hiçbir fikrim yok.
kara, kışa, yağmura, çamura dayanıklı, hostel odalarında, gar köşelerinde sorun çıkarmayacak, minimum 60 litre kapasiteli, kullanımı rahat, ergonomik ve mümkün olduğunca ucuz bir backpack ve en az 10 litrelik bir freebag almayı düşünüyorum.
dağcılık yada interrail geçmişim olmadığı ve bu zamazingoların kalitelerinden vs hiç anlamadığım için saf müşteri pozisyonunda dolaşıp, kendi çapımda bir pazar araştırması yaptım tüm gün ama karar veremedim.
150 liraya da var (beşiktaş ve kadıköy çantacıları) , 250 euroya da (adrenalin).
pahalı olan kalitelidir öngörüsünü geçersek, önerebileceğiniz bir marka yada tükkan var mıdır ?
saygılar.

o kadar zaman gezevekseniz iyi bir çanta gerekir. salewa markasını öneririm. ben seyahatimi onunla yapmıştım. pahalıdır, dağcı markasıdır ve fonksiyoneldir. bunlar da en önemli nedenlerdir.

  • faideli bilgiler  (30.08.09 19:05:38)
tahtakale ptt'nin oradan sanırsam "sultanhamam" bölgesi
kapalı çarşıya yakın "çantacılar sokağı"ndan C&R&M diye B sınıfı olduğunu düşündüğüm 90+10 bir backpacki 100den aşağı olduğuna emin olduğum bi fiyata almıştım,
2 ay kullandım ve bekleğimden sağlam çıktı. memnunum

ancak fiyatı ve sağlamlığı kadar önemli olan bir başka husus da sırt çantasının
"uzun ince" olmasına dikkat et, hem yük omurgaya olabildiğince eşit dağılacak,
hem de kapılardan vagonlardan daha rahat geçeceksin.
bol şans
  • scrubz  (30.08.09 20:25:09)
Bulabilirseniz vango sherpa almanızı tavsiye ederim. Hem ucuzdur hem dayanıklıdır hem de gelişmiş bir sırt destek sistemi vardır. Uzun yolculuklarda sırtınızı acıtmaz...

  • selimse  (30.08.09 21:37:57)
jack wolfskin

  • chrome  (31.08.09 11:40:24)