Günün Sorusu ( USA Başkanlık seçimleri ile ilgili..)

Amerika Birleşik Devletleri 42. Başkanı ''Bill Clinton'dı.

45. Başkanlığa ise Hillary Clinton'un gelmesi bekleniyor.

Sorum Şu;

Hillary Clinton Başkan olursa, Bill Clinton'a nasıl hitap edilmelidir.?

First/Mr./president/...?

Normalde First Gentleman olmalı ama adam sonuçta eski başkan, o nedenle Mr. President demeye devam ederler diye düşünüyorum.

Edit: Eski başkan için "Mr. President" yerine "The Honorable William Clinton" diyorlarmış ve böylece Bill Clinton'ın asıl adının William Jefferson Clinton olduğunu öğrenmiş oldum.
  • a day at the races  (13.04.15 03:52:20 ~ 03:59:01)
içgüvey

  • justinho26  (13.04.15 03:53:33)
biji serok kılinton ya da oval ofis boy

  • survivorrebell  (13.04.15 03:58:02)
eski başkanlara mistır prezidınt diyorlar. daha alt düzey title'lar atlanıyor bu yüzden.

  • rygard  (13.04.15 05:26:55)
o değil de, nick offerman dediydi bi ara. "hillary seçimlerden başkan olarak çıkarsa, amerika tarihinde ilk defa iki devlet başkanımız birbiriyle sevişmiş olacak" diye.

gerisi teferruat bence, isterlerse Bill desinler, sax guy desinler, mr president desinler...
  • loveinaflipbook  (13.04.15 08:43:20)