oyun önermece

arkadaşlar selam,

sevgili @rygard 'ın söylemesiyle haberim oldu, dying light oyunundan...

sonunda çok da iyi olmasa bir sistem toparladım*, ona uygun oyun tavsiyeleri istiyorum... her türlü öneriğe açığım, gameplay inceleyip ona göre alacağım.

listenin başında şu an gta5 ve dying light var.

free zone tarzına daha yatkınım ama her türlü oyun olur sanırım :) gta gibi...

*sistem kabaca;
AMD FX 8350 X8 FD8350FRHKBOX, 4.0GHz, 16MB, 125W, AM3+
ASUS R7265-DC2-2GD5 Radeon R7 265 DirectCU II, PCI-E16 3.0, 2GB/256bit GDDR5, 2xDVI, 1xHDMI, 1xDisplayPort
6 GB DDR3 1333Mhz Ram

far cry 4 (ben çok beğendim)
this war of mine (etkileyici bir oyun)
the walking dead sezon 1 ve 2 (half life ve portal serisinden sonra 3. favorim)
metro 2033 & last light
tomb raider

öyle
  • deletesystem32  (10.04.15 18:51:37)
Oyun önerilerinden önce çok az bir fark ödeyerek şu ekran kartını tercih ederseniz daha iyi olur:
www.hizlial.com

Far cry 4,watch dogs ,ac serisi, gta gibi açık dünya türünde.
  • birfincankahvedahaisteyenadam  (10.04.15 19:02:52)
Skyrim elbette öncelikle. güzelce modlarını indirip, 2k unofficial high end texture'lar, sexy skyrim town ench paketleri, her tür su, hava, iklim overhaulları ve bug fixleri kurup başına oturduğunda bir süre gözün başka şey görmez zaten. modlama ile ilgili sorun olursa da mesaj at bana, yardım ederim.
store.steampowered.com

Strateji olarak x-com store.steampowered.com
Shooter olarak bioshock infinity store.steampowered.com
Ayrıca batman serisi store.steampowered.com
eski tip shooterlatı seviyorsan ve lineer oyun çok rahatsız etmiyorsa Wolfenstein New Order store.steampowered.com

Pist yarışı olarak Project Cars (demosu var, kendisi daha çıkmadı) store.steampowered.com

mecha seversen Titanfall www.titanfall.com

open world olarak watch dogs (beklenti başta çok yüksek tutulduğu için insanlar buna çok sövdü ama güzel oyun sonuçta) store.steampowered.com

Assassin's Creed serisi

Bunlar görsel olarak benim en sevdiğim oyunlar pc'deki. Hepsi düzgün biçimde çalışır sisteminde.

Walkind Dead adventure'u da bir dene, seversen diğer telltales adventure'larına da bak. her adventurecıya uygun değil ama ben seviyorum store.steampowered.com

pinball seviyorsan şunu da yükle store.steampowered.com piyasadaki her pinball'u oynadım, ben daha iyisini görmedim. Masalarda çok fazla animasyon uçan kaçan var, bir ihtimal o rahatsız edebilir. Ben bayılıyorum.

Turn based Strategy olarak wasteland 2. Görsel olarak bir şey sunmuyor ama 122 saat oynamışım toplamda, bağımlılık yapmıştı bende. store.steampowered.com

Bir de survival önerisi; the Long Dark store.steampowered.com
eksisozluk.com
  • rygard  (10.04.15 21:15:24 ~ 21:29:45)
Benim yakın zamanda oynayıp bitirdiğim The Vanishing of Ethan Carter var, gözüm kapalı tavsiye ederim.

Şu an da GTA 4 oynuyorum, zevkli. :) Brucie'ye zırt pırt oraya buraya gidelim dediği için trip atıyorum, ma breda Jacob'la mermiye kafa atıyorum, oyun içinde internetten hatun bulup takılıyorum falan, second life gibi oldu ahaha. :D
  • yirmisantim  (10.04.15 21:46:26)
bir arkadaş önermiş ama witcher 3 çıkmadı henüz 1 ayı var. fakat ikincisini oynayabilirsin. sistem ağlatır :)

  • oziloz  (17.04.15 11:28:03)
@oziloz selam, evet ama inceledim onu ön siparişini verdim :)

edit: şu ana kadar aldığım tüm oyunları söyleyeyim kısaca;
1- Daylight
2- Dying Light
3- Bully: Scholarship Edition
4- Far Cry 4
5- Grand Theft Auto V
6- Half-life 2: Death Match
7- Half-life 2: Lost Coast
8- PAC MAN Championship Edition DX+
9- Project Cars
10- This War of Mine
11- The Witcher 3
12- Europe Universalis IV
13- The Forest
14- Half-life
15- Tropico 4
16- Grand Theft Auto IV
17- Grand Theft Auto: EFLC

Sırada almayı düşündüğüm Assassins Creed ve herhangi bir uçak simülasyonu var.

Uçak simülasyonu için klavye + mouse yeterli değil diyorlar genelde, önce bir joystick veya gamepad veya ps analog kolu.

Peşine de X-Plane veya Microsoft'un Flight Simülatorü olacak sanırım, tavsiyelere açığım...
  • gneral  (17.04.15 11:59:31 ~ 18.04.15 08:39:14)
half life orange box alsaydın keşke o kadar hl grubu oyun yerine. slyrim'de de srarlıyım.

uçak simulasyonunda FSX tekel gibi artık. çok fazla dlc'si var bu arada, bir süre oynamadan dlc'lere abanmamak lazım.
  • rygard  (17.04.15 20:25:43)
Yukarıdaki donanımla gta v, ultra ayarla oynanabiliyormuş, sadece ram 10 gb olarak güncellendi.

  • gneral  (30.04.15 02:21:12)