kişisel web sayfası sahibi olmak için

kompleks şeyler bilmek gerekiyor mu? kişisel web sayfasından kastım blog gibi birşey ama asdfg.blogspot.com değil de ahmetmehmet.com gibi.

daha önce uzun süre blog yazmış biri bu işi kendi başına halledebilir mi? ortalama kaç liraya mal olur?

(anneye anlatır gibi anlatmanız rica olunur.)
teşekkürler.

bizim patronun yeğeni var 50 liraya hallediyor bu işleri

  • mrvengeance  (08.04.15 21:35:39)
domain nasıl alınır
hosting nasıl alınır
wordpress nasıl kurulur

bunları arat tamamdır.
  • tescillimarka  (08.04.15 21:38:51)
çok teşekkür ederim. maliyeti ilk etapta 200 lirayı geçer mi acaba?

  • patronun yegeni  (08.04.15 21:40:21)
blog domainleri olursa (deneme.blogspot.com vs..)bedava da olur. direkt deneme.com istiyorsan 100-150 ye patlar

  • mayeskuel  (08.04.15 21:56:21)
domain adı 20 lira. domainle yönlendirilebilen 2342343 tane blog var. yanı hazır bloglardan şeyaparsan yılda 20 liraya malolur.

  • yuto  (08.04.15 22:17:48 ~ 22:18:04)
Oncelikle alan adi satin almalisiniz. Ortalama olarak .com uzantili bir alan adi yillik 20 kusur lira. Yabanci siteden alabilirim derseniz Godaddy'de kuponla yillik 1 dolara bulabilirsiniz. Gerci o zamanda bir yil sonra ucret artiyor. Bir yil dolunca Turkiye'ye transfer edebilirsiniz.
Daha sonra bu alan adinda blog kullanmak isterseniz Blogspottaki blogu yonlendirebilirsiniz. Boylece sadece alan adina ucret odemis olursunuz. Bu size yetmezse hosting sirketlerinin birisinden bi paket satin alip wordpress vs. kurabilirisiniz. Onun ucreti de yillik 30-50 TL arasi bisey olur.

  • trkm  (08.04.15 22:18:15)
tr.godaddy.com
adresteki uygun paketlerden birini yıllık planla (yani bir yıllık satın alma) almanız durumunda alan adı da ücretsiz olarak tahsis ediliyor.
Zaten wordpress yönetebilmek için aham şaham bi kod bilgisine de gerek yok, internette her yerde wordpress dökümanları var.

Alacağınız zaman google'da "godaddy <alacağınız paket adı> coupon" diye aratırsanız, Türk forumlarında bile, indirim kuponları bulabilirsiniz. Mutlaka yararlanın bu kuponlardan.
  • Euxinos007  (08.04.15 22:23:13 ~ 22:26:09)
Ortalama aylık web host ücreti 10 TL
.com .net .org domain fiyatı ortalama 20 TL

Başka bir masraf da yok wordpress'ini kurup ücretsiz tema yüklüyorsun. Ha güzel bir de tema alayım dersen 100 TL civarına bulabilirsin ama gerek olduğunu sanmıyorum. Yani sana ilk etaptaki maliyeti 30 liradır.

host için: www.hosting24.com
domain için: tr.godaddy.com
  • oddyseus  (08.04.15 22:26:27)
15 liraya mal edersin ne 200ü.

  • tescillimarka  (08.04.15 22:41:45)
11 euroya bir senelik alan adı ve 1 senelik wordpress hosting paketi aldım. godaddy.com üzerinden. not: almanyadayım. türkiye'de de fiyat benzer olsa gerek.

  • burya  (08.04.15 22:45:45)