ekran kartı: r7 240 nasıl?

arkadaşlar selam,

anakart (bilmiyorum gerek var mı söylemeye): asus m5a99x evo
ekran kartı da: Asus R7 240 GDDR3 2GB 128Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı
ram: corsair (toplamda) 6 gb 1333 mhz ddr3 ram

mevcut işlemci, amd athlon II 2x (2.9ghz olması lazım tam emin değilim)

ben işlemciyi AMD FX 8350 X8 FD8350FRHKBOX, 4.0GHz, 16MB, 125W, AM3+ İşlemci olarak güncellersem,

soru paragrafı: bilgisayarım oyun bilgisayarı konumuna yaklaşmış olur mu? oyun bilgisayarından amaç evde eğlence amaçlı, ne bileyim gta 5 falan çıktığında normal şekilde oynatabilmesi.

soru: ekran kartını değiştirmeye de gerek var mı ve yukarıdaki almayı düşündüğüm işlemciyle birlikte nasıl bir ikili olurlar?

bu bilgisayarı ben sadece anakart + kasa olarak aldım. ekran kartıydı, işlemciydi, ramdi vs. vs. güncelliyorum. sorma amacım o.. eğlence bilgisayarı olsun :)

Ekran kartı düşük. Elbet oyunu açar ama keyif vermez. En az 750ti ya da r7-260x ve ya üstünü öneririm ki bunlar dahi çok iyi olmayan ekran kartları. Fakat nispeten hesaplıdır.

  • emiter  (08.04.15 15:07:18)
İşlemci yerine ekran kartını güncellemelisin. Ekran kartı cidden düşük kalır. Şu anki oyunları düşükte oynarsın belki ama GTA 5 oynatmaz.

www.logicalincrements.com Burdan bakabilirsin fikir vermesi açısından, senin ekran kartın Minimum tierde.
  • Haldamir  (08.04.15 15:09:53)
o gpu yetersiz kalıyor günümüz koşullarına göre. onun yerine R7 265 alırsan daha iyi olur. Şurada karşılaştırmaları var

www.game-debate.com

fx 8350 ise işlemci tarafında gayet yeterli.
  • rygard  (08.04.15 19:36:01 ~ 19:36:50)
İşlemci;
AMD FX 8350 X8 FD8350FRHKBOX, 4.0GHz, 16MB, 125W, AM3+ İşlemci,

Ekran kartı da;
ASUS R7265-DC2-2GD5 Radeon R7 265 DirectCU II, PCI-E16 3.0, 2GB/256bit GDDR5, 2xDVI, 1xHDMI, 1xDisplayPort Ekran kartı

bu şekilde nasıl peki?
  • gneral  (09.04.15 17:37:35 ~ 17:37:55)
bence bu hali uygun gayet. bütçeni ikiye katlamadığın sürece en azından.

bu config ile dying light oynayabilirsin örneğin. Ram değiştirmeyi düşünüyorsan hedef 2*4gb olsun, şu an için konuşmak gerekirse 8gb'ın üzerinde oyunlarda net bir performans farkı olmuyor ama gelecekte ihtiyaç doğarsa nasılsa boş slotun var.

Grafik kartı için de benzer bir durum söz konusu. R7 265 muhteşem bir kart değil ama hali hazırda piyasadaki tüm oyunları çalıştırabilecek bir kart. Elbette yeni kuşak oyunlar için (Dying Light misal) destan yazmayacak ama hatırı sayılır bir fps ile iyi görüntü verecektir. crossfire desteği ve boş slotun da olduğuna göre her zaman ikinci kartı takma şansın da var.

Şu noktada eğer pc'ye yatırım yapacak daha fazla para kalırsa eline, bu elemanlardan birini değiştirmek yerine ssd ekle. 3 4 saniyede açılan windows insanın moralini düzeltiyor başka hiçbir şey yapmasa.
  • rygard  (10.04.15 06:45:55 ~ 06:55:41)