Avukatlara hukukçulara kısa bi soru

Selamlar,

Yurtdışında örneğin 2000 TL olan ürünü, TR'de birisi 500 TL'ye sattığını söylüyor. Tamam alıyorum diyorsunuz. Kargoyla sorun olmaz gönderirim diyor. Siz güvenmediğinizden elden alışveriş yapmak istediğinizi söyleyip o şehire gidiyorsunuz almak için. Bi ton masraf + zaman + yorgunluk. Adam belirtilen yere gelmiyor, telefonlara çıkmıyor. Sonradan anlaşılıyor ki, adamın göndermiş olduğu fotoğraflar da yurtdışında bi siteden araklanmış.

Şimdi ortada bi dolandırıcılık kokusu var. Ama para yollanmadığı için de karşı tarafın bi kazancı yok.

Bu durumda savcılığa şikayet etmek bi işe yarar mı?

Teşekkürler

dolandırıcılık yok ortada, teşebbüs de yok. eğer karşıdaki bir tacir olsaydı onun icabına dayanarak satın almak için yaptığınız masrafların tahsilini hukuk mahkemelerinde talep edebilirdiniz.

eğer karşıdaki kişi tacir değilse yapabileceğiniz bir şey yok.
  • dahili meddah  (08.04.15 10:45:02)
adama bir şey olmaz. fotoğraflar temsiliydi diyebilir. ürünü satmamış sonuçta.

piyasası 2000 TL olan ürünü 500 TL ye alabileceğini düşünen adam ava giderken avlanmış. dua et kutudan sebze çıkabilirdi. www.youtube.com
  • corneillus  (08.04.15 10:47:40)