Saçlarım ilaçlara rağmen aşırı dökülüyor, sorun nedir ki?

Saçlarımda çinko eksikliğinden dökülme vardı doktor tavsiyesiyle Benexol, çinko ilacı kullanıyordum, epey azalmıştı dökülmem. Bir süre düzensiz kullandım daha sonra tekrar başladım bu sefer de normalden aşırı fazla dökülmeye başladı saçlarım. Elimi attığımda bir sürü tel kopuyor saçımdan. Eczacı dökülecek olan dökülüyordur, ilaç onları hızlandırmıştır dedi. Çok saçma geldi bu dökülme durmayacak mı? Saçlarım biterse :"(

aileden gelme dökülme varsa ve stresli bir hayatınız varsa durdurmak çok zor maalesef.

  • redeath  (08.04.15 09:36:16)
Cinsiyet?

  • synesthesia  (08.04.15 10:10:01)
doktor tavsiyesi değildir!

priorin'in gıda takviyesi var tavsiye ederim. eczacı muadillerini de tavsiye edecektir. ama etken maddesi daha kuvvetli olanı seç. ayrıca ilaçla birlikte minoksil kullanmanı da tavsiye ederim. cidden faydasını görürsün.

bi de mevsim değişikliğinde saç dökülmesi artar. ona maruz kalmış olabilirsin. ama minoksil kesinlikle kullan.
  • kakao  (08.04.15 10:21:55)
Kadın. Zaten 3 adet ilaç kullanıyorum, bir de minoksil mi kullanayım?:(

  • damba  (08.04.15 11:32:05)
her benzer başlığa (uyku sorunu, saç dökülmesi, halsizlik vs) aynı şeyi yazıp duruyorum ama doğru olabilitesi yüksek bir sebep benimkisi;

tiroidinize baktırın. t3, t4 ve tsh değerlerinizi bi kontrol ettirin.

ben bu sorundan mustaribim ve çok da uyurum, çok da saçım dökülür falan, ondan bu kadar emin gibi konuşuyorum. ama benim saç gür olduğundan pek de problem etmiyorum, dökülüyo dökülüyo bitmiyo adjssd
  • reso aga  (08.04.15 11:50:58)
minoksil ilaç değil. yani en azından içilmesi/yutulması gereken bir ilaç değil. fıs fıs ile saç diplerine sürüp saç derisine ovarak sürülen bi solüsyon diyeyim. hem dökülmeni keser hem de uzun kullanımda yeni saçlar çıkartır. ilaçla desteklediğin için çıkan zayıf saçlar güçlenecektir. ayrıca minoksili kadınlar için olan %3'lük olan değil erkekler için olan %5'lik olanı kullanmanı öneririm.

  • kakao  (08.04.15 15:47:09)
demir eksikligin var mi ona da baktir

  • shotgunwoman  (08.04.15 20:14:11)