[]

Ali express'ten alinan urunun tasima durumunu goremiyor muyuz ptt'de iken?

Cin tasima firmasindan sorgulama icin bir "tracking number" veriyor, tamam. Peki ptt'den nasil sorguluyoruz? 8-10 kalem urun aldim, 2 ay falan oldu gelen bir sey yok. Ayri ayri saticilardan aldigim urunlerden bir tanesi haric hicbiri elime ulasmadi. Bu tracking numaralarini ptt'ye girdigimde bos cikiyor, ptt takip numarasini bulamiyor muyuz?
 
son yaptıgım alışverişlerde bana da öyle oldu 1 tanesi geldi 2 ay sonra 2. tane şey almıştım 2.sinden hala ses yok


  • rurouni  (06.04.15 21:56:39) 
türkiye ye girmeden birşey göremiyorsun
daha doğrusu ben 1 kere yurt dışından ürün aldım öyle oldu
ptt nin sitesine takip numarasını yazdığımda yollandı bilgisi görülüyordu ama
  • basond  (06.04.15 21:56:58) 
ürün türkiye gümrüğe geldikten sonra takip edemiyorsun
o takip numaraları çin için

  • neira  (06.04.15 21:58:25) 
Bir tanesi yanwen.


  • delifaruk  (06.04.15 22:02:25) 
Takip numaralarıyla sadece çin'den ne zaman çıktığını gösterir. Mecbur bekleyeceksin.


  • yirmisantim  (06.04.15 22:06:31) 
Bu cok kotu yahu. Ptt gerizekali bir kurum, adresi bulamiyor, yanlis adrese giriyor, paketi kaybediyor ve bu tur durumlarda sana haber de verilmiyor, basima geldi yurtici teslimatlarda.
Bizim is allaha emanet desenize!

  • delifaruk  (06.04.15 22:19:57) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.