ipad ile kablosuz ağa otomatik web login

eskişehir üniversitesinde kablosuz ağlara bağlanırken wireless.colubris.com diye bir adresteki ekrandan önce kullanıcı adı ve şifre girmeniz gerekiyor. işin sıkıntılı tarafı bunu her seferinde yapma gerekliliği dizüstü bilgisayarda ve android telefonda browsera hazır kaydetmiştim bu bilgileri en azından tek tıkla halloluyordu.
ancak ipad aldım ve her seferinde çıkan ekranda teker teker bilgileri girmem gerekiyor. bunun daha pratik bir yolu yok mudur?
otomatik oturum açmayı aktif hale getirdim ancak o başka bir şeymiş herhalde. safarinin şifreleri kaydetme ayarını aktifleştirdim ama hiç tınmadı. bilgi işleme sordum "abi ben anlamıyorum" dedi. (evet ben bugun bunu duydum.).
çok teşekkürler

Evet böyle bir problem var ios cihazlarda, şimdi normalde ağa bağlan dedikten sonra direkt bir sayfa açılıp giriş yapıyor olmalısın. Bunu wifi ayarlarına girip otomatik oturum açmayı pasif hale getirerek kapat. Şimdi ise ağa bağlanacak ama internete girebilmen için safariden bir sayfaya bağlanmaya çalışıp oturum açma sayfasına yönlendirilmelisin, o sayfada safari kaydederse kaydeder.
Açıkçası ios 5'te idi sanırım ios cihazlar bizim okulun ağına bağlanamıyordu.
Bizim okulda sistem daha iyi ilk bağlanırken web sayfasından değil normal kablosuz ağ şifresi gibi okul no ve şifremizi girerek giriş yapıyorduk.
  • atom karincanin torunu  (06.04.15 20:30:21)