Focus'tan BMax'e geçilir mi?

Şu an Focus 1,6 TDCI kullanıyorum, 2011 model titanyum. Aile biraz genişlediği için şöyle geniş bir aile arabası alayım diyorum. Fiyat olarak Ford BMax uygun gibi. Yine 1,6 TDCI titanyum veya titanyum x paketini almayı düşünüyorum. Sizce bu geçiş mantıklı mı? Hem iç hacim ve konfor, hem de performans, yakıt tüketimi vs açısından? He bir de alacağım araç inşallah sıfır olacak. Şu anki aracım 130.000 km civarında

sen nasıl yaparsın ama. cmax, bmax ve smax araçların kullanımı çok keyifli. hayatım boyunca en iyi sürüş keyfini yaşadım. özellikle smax için konuşuyorum.

  • dokuzonbeş  (06.04.15 09:03:40)
bmax'e ben de bakmıştım sonra honda jazz aldım. nedeni de sürücü koltuğu hariç tüm koltukların yatmasıydı. bmax hacim olarak fiesta'ya yakın bence. daha büyük alacaksan cmax bak bence.

  • merhum  (06.04.15 09:55:26 ~ 09:55:56)
Bmax'e geçişin hacim artışı sağlamaz. Ayrıca bende 2014 cmax var, yol tutuş berbat. Olur da Cmax düşünürsen diye söylüyorum. ESP'ye rağmen virajlarda kaymaya çok meyilli. bahsettiğim düşük hızlarda virajlarda olan bir olay. Dinamikleri Focus ile çok farklı.

  • okumayi sevmeyen okur  (06.04.15 10:11:30)
Cmax çok daha iyi. Bmax ne biliyim pek ısınamadım.

  • intihar etsem de kendime gelsem  (06.04.15 12:02:38)
bildiğim kadarıyla b-max'ler supermini-mpv (multipurpose vehicle galiba) segmentine giriyor, bu da hacminin totalde fiesta'dan hallice olduğu anlamına gelecektir. dolayısıyla focus'a kıyasla hacmi küçük olabilir. çünkü c segmentinden "c ile b arasında bir segment"e geçiyor olacaksınız. yanlışsam düzeltin. tabii bu b-max'ler çocuklu aile için tasarlandığından genel olarak focus'a göre daha kullanışlı olabilir (arka kapının açılma açısı, arka koltuğun diz mesafesi vb.). bu açıdan b-max tercih edebilirsiniz ancak "performans dışında her anlamda upgrade etmiş olayım," diyen biri sanırım c-max'e (ve alternatiflerine) bakmalı.

  • boshi  (06.04.15 12:14:25 ~ 12:15:41)