Sabah kalkıp koşu yapan var mı?

Alttaki duyuruda yazdım, akciğerlerde sorun varmış. Artık sporu yavaştan hayatıma sokmak istiyorum.

İstiyorum ki sabah işe gitmeden yarım saat önce uyanayım, 15-20 dk koşturayım koşu bandında….

Bunu yapan var mı? Kendimi iyi hissederim di mi? Güne daha zinde başlarım di mi dostlar.

Hı?

Almanya da görüyorum milet sabah 5-6 da kosuyor disarda yazin kisin hic fark etmiyor. sonra dusunu alip ise gidiyorlardir kesin. Milet diyorki otomatikle yasam kaliten daha farkli oluyormus.

  • samiabi19  (05.04.15 13:38:08)
Kosu bandinda kosu pek etkili degil bana kalirsa. Alt komsularla da papaz olmamis olursunuz :D Eger cevrenizde kosabileceginiz park, bahce, rota vs.. varsa acik havada kosmaniz daha iyi olur.

Kosmak her turlu iyidir, sabah 15-20 dk kosup sonra dusa girip disari cikinca kendinizi cok iyi hissedeceksiniz.

Genel olarak gunumuz insaninin en buyuk problemi kafasini cok calistirip vucudunu calistirmamasi. Ikisini dengelemek gerekiyor. Kafayi ne kadar yoruyorsak vucudu da yormaliyiz. Kosu bunu sagliyor.
  • ruhi mucerret  (05.04.15 13:40:26 ~ 13:41:14)
Koşuyolu'nda oturuyorum, etrafımda güzel parklar var, hatta Validebağ korusu bile yakınımda. Hafta sonu gidip oralarda koşabilirim. Fakat Hafta içi mesai öncesi dışarı çık sonra gel falan zor geliyor ilk aşamada. Belki ilerleyen sahfalarda olabilir ama başlangıçta mümkün olduğunca kolaylaştırmaya çalışıorum işi. Bu arada alt komşu sorunum yok şükür ki :)

  • msb  (05.04.15 13:53:23)
Yarım saat erken kalmak yetmez muhtemelen. Sen onu 1 saat yap, kendini "hiç düşünmeden" dışarı at, koş ve soğuk bir duş alıp işe git. Lokum gibi olacak.

  • arnold schwarzeneger  (06.04.15 09:02:26)
evet. evet. evet.

yazın akşamları koşmak da çok zevkli.
  • [silinmiş]  (06.04.15 09:06:13)