italyanca öğrenesim var ama

iş yerinde ya da sosyal hayatımda kullanacağım bir dil değil. unutur gider miyim konuşacak kimse olmayınca? daha önce almanca öğrendim goethe institute'den. kurs süresince iyi öğrendimi düşünüyordum ama sonra 1 yıl kullanmayınca çoğu şeyi unuttum.

bir de ankara'da tömer mi iyidir italyan kültür mü?

Yabancı dil nankördür, dediğin gibi kullanmazsan unutursun. İngilizceyi unutması zor günlük hayatta, bilgisayar başında, dizi film falan derken bir şekilde tekrar ediliyor kısıtlı da olsa. İtalyanca sıkıntı işte, bireysel olarak tekrar etmezsen unutur gidersin. İspanyolca öğrenmiştim bir ara, 3 kur falan gittim. Derdimi anlatacak seviyeye gelmiştim, şimdi tek kelime hatırlamıyorum diyebilirim. Hiç tekrar etmedim çünkü.

  • liriamer  (05.04.15 12:16:54)
unutursun için yana yana. ayrıca italyancada vurgular çok önemli, dolayısıyla diğer dillere kıyasla çok daha fazla konuşma pratiği ve ezber gerektiriyor. acayip acayip işler. konuşmayacaksan uğraşma bence hiç. ankara için durumu bilmiyorum ama italyanca öğrenmek için italyan kültür her zaman daha iyidir, ben olsam orayı tercih ederdim.

imza: italyan dili & edebiyatı öğrencisi.
  • der meister  (05.04.15 12:19:53 ~ 12:20:02)
Tunus'ta idea diye bir kurs var sadece italyanca ve ispanyolca ogreten. Giden arkadaslarim cok memnunlar ve tomer'e gore daha ucuz.

  • guvercin kanatli kadin  (05.04.15 12:50:29)
italyanca almanca'dan daha kolaydir, nedeni de hem okuma kolayligi, hem de kulaga hos gelmesidir. yaptigim gozlemler ve bizzat sahsi ogrenim gecmisime gore olan budur.

italyancada genis zamani hemen ogrenebilirsin, iki uc cumle soylemek v.s gercekten kolaydir. fakat ilerleyen bolumlerde italyanca zorlasir, ozellikle "ci" edati ve congiuntivo isi biraz zorlastiriyor. ama genel olarak almancadan cok daha kolay ogrenilebilir diyebilirim.

gecmis: ingilizce fluent, italyanca fluent (5 senedir italyada yasiyorum), almanca hic bisey hatirlamiyorum (1 sene hazirlik vardi uni.de, 2 ay dayanabilmistim. cok kazikti)

italyanca iyidir, ama kullanmayacaksan cok da gerek yok cunku sadece italyanlar konusuyor.
  • no christ requires  (05.04.15 22:09:49)