[]

bilgisayar hızlandırma

son birkaç haftadır bilgisayarım epey yavaşladı, yavaş açılıyor, programları, tarayıcıları yavaş açıyor, uyku moduna bile baya yavaş alıyor.

bir de torntv diye bi baş belası bulaşmış program listesinde görünmüyor ama antivirüs sürekli uyarı verip karantinaya alıyor, c'de program files'tan silmeye çalışıyorum program açık olduğu için silemiyoruz diyor, görev yöneticisini açıp bakıyorum orada görünmüyor.

geçenlerde combofixle taradım, şimdi temp dosyalarını sildim ve gereksiz programları kaldırıyorum. başka ne yapılabilir genel olarak?

not: format şu için bir seçenek değil hard disk epey dolu olduğu için harici hard disk lazım ondan sonra olabilir ancak.

 
ssd +1

işletim sistemini yeniden kurmak falan istemiyorsan acronis true image ile taşıyabilirsin hard diski komple. ama alacağın ssd haliyle düşük hafızalı olacaktır ondan ötürü önce diğer programları taşıyıp sonra acronis ile yedek almalısın.
  • tuzumkuru  (04.04.15 23:13:31) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.