donanımdan anlayanlar

Buradaki bilgisayar ne kadar idare eder, videoları izledim de, 2-3 sene götürür mü?

www.technopat.net

götürür ama upgrade'e oldukça kapalı bir bilgisayar. o anakart ile g3258 dışında bir işlemciyi pek düzgün oc edemezsin. çok nadir bazı oyunlar sanırım 4 çekirdekli işlemci istiyorlar, yeni oyunlar en azından belki işlemci o konuda sıkıntı çıkarabilir ama oc olarak çok iyi bir işlemci hız konusunda tatmin eder kesinlikle. ram zaten eklenir o kolay. ekran kartı ise 750 ti baya iyi aslında hem düşük güç tüketimi hem de oldukça ucuz. eğer 2 sene dertsiz götürsün istiyorsan 3-4 sene bile götürür açıkçası beklentilerine göre. bence gayet iyi bir sistem.

  • soul sacrifice  (04.04.15 17:11:07 ~ 17:11:58)
işlemci/board hariç olabilir.
ben olsam amd fx 6300e giderim, düzgün biçimde overclock ile mark skorları neredeyse +%20 olacaktır. fiyat farkı gayet az. uygun bir amd board ile kombinasyonu yapılıp diğer ekipmanlar kullanılabilir. Ama söyleyeyim her halükarda o board olmaz, bela olur, tümden değiştirmek gerekir sonradan, çok anlamsız seçim olmuş.

eğer amd tarafına geçilecekse ekran kartı olarak da bütçe azsa r7 265, yüksekse r9 öneririm.
  • rygard  (04.04.15 17:12:02 ~ 17:16:36)
tekrar baktım linke, ram seçimleri de gayet boktan olmuş. üstelik sadece 2 dimm slotu olan kartı 4*2gb ile kitlemişler. CAS'ı daha düşük bir ram kiti lazım, kingston veya corsair vengeance serisine gidilebilir. Galiba linkteki konfigrasyonu görmezden gelip baştan yapmak daha iyi.

  • rygard  (04.04.15 17:29:26)
"yeni BIOS ile işlemcimizi bir Core i3 seviyesinden Core i5 seviyesine çıkartmamıza imkan tanıyacak."

çıldırmış mı lan bu millet?

cevap: o paraya öyle bir kasa toplayarak paranı boşa harcamış olursun. 750ti kartı seni 1 sene sonraya belki götürür. belki.
  • cetoxim  (04.04.15 17:31:27)
olmazsa ilerleyen günlerde sistem tavsiyesi sorusu açarım. :) teşekkürler cevapalr için.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (04.04.15 17:32:48)