Fiat Palio uyarı sesi

Herkese merhaba.

Eşime uygun bir araç olarak Palio multijet 2004 model araç aldım. Teyp çalışmıyordu şifre lazım dediler. Tamirciye gitti geldi araç ufak tefek sorunlarını hallettik. Teyp çalışıyor ama araçtan ara ara 'DIT' diye bir ses geliyor. Ses geldiğinde teybin sesi azalıyor sonra normale dönüyor. Ön panelde hiçbir uyarı ışığı yanmıyor, yağı suyu tamam. Eşim de ben de acemiyiz. Acaba neden olabilir?

Tamamen sallıyorum. Arabada önceden belirlenmiş bir hız sınırı varsa, o sınırı aşınca araç ses ile uyarı verir. Örneğin iş yerimin aracı (fiat doblo) 90 km'yi aşınca ses ile uyarı veriyor. öyle birşey olabilir mi

  • over and over  (03.04.15 22:47:45 ~ 22:50:22)
Yok hacı abi değil. Hanım işe gidip geliyor Soğanlı - Merter arası. 50 km nin üstüne çıkmıyor.

  • yine de şahlanıyor  (03.04.15 22:53:10)
Araç dizel. Tekrar ustamıza gideceğiz artık. Belki kendim hallederim para bayılmayayım dedim ama başka forumlarda da arattım bulamadım :(

  • yine de şahlanıyor  (03.04.15 23:27:59)
Fiatlarda aracın uzerindeki fabrika çıkışı teypten geliyo o ses. Bi zarari yok ama sinirbozucu baya. Biraz kurcalayip bi kac ayarini değiştirirseniz düzelir büyük ihtimalle :)

  • bir3iki7  (03.04.15 23:45:41)
ya hayır. o radyo ile ilgili. radyonun rds değil de gene abuk sabuk kısaltmalı bir özelliği var. o yapıyor.

  • arphenion  (04.04.15 00:36:15)
Yarın kurcalayayım radyoyu. Teşekkürler.

  • yine de şahlanıyor  (04.04.15 01:15:59 ~ 01:16:15)
"tp" olması lazım kısaltmanın yamulmuyorsam eger

  • mirty  (04.04.15 02:08:00)