[]

İhbar süresi dolmadan yeni iş yeri ile sözleşme imzalamak

Selamlar,İşten değişikliği sebebiyle, işten ayrılıyorum.

İhbar sürem 6 hafta.Şu an bir bankada çalışıyorum.

Yıllık izin ve iş arama izinlerimi kullanarak, 4 haftasını düşebileceğimi, şu an çalıştığım yer söyledi.Yani 2 hafta burada çalışıp, diğer iş yerinde başlayacağım. Ancak burada 6 haftalık ihbar sürem dolmadan, izinli de olsam, diğer iş yerinde sözleşme imzalayabilir miyim? İmzalarsam bir sorun çıkar mı?Ya da ihbar süresinin sonunu baz alarak ileri tarihli bir sözleşme mi imzalamalıyım?Yardımınızı rica ediyorum.

Teşekkür ederim.

 
sözleşmeyi başlayacağın tarih için imzalayacaksın zaten iki hafta sonranın tarihi yazacak, girişin kesinse + buradan da çıkacağın tarihli bir istifa yazdıysan sıkıntı olmaz. ama bence yeni başlayacağın yere yalan söyle bir hafta tatil yap. ara vermeden iş değiştirince insan çok yoruluyor.


  • freya  (03.04.15 13:51:40) 
Yeni şirkete, 15 Nisan'da başlayabileceğimi söyledim.

İstifa dilekçemi yazdım. Bankadaki ihbar süremin sonu 15 Mayıs.Şimdi ben 15 Nisan'da yeni şirkete gittiğimde, 15 Nisan başlangıç tarihli bir sözleşme imzalayabilir miyim? Banka bunu sorun eder mi? Bankadaki müdürlerim sorun etmez de, aynı anda iki yerde çalışıyormuşum gibi görünmek sorun olur mu diye tedirginim, ihbar tazminatı ödemek vs. gibi sebeplerden..Ya da 15 Mayıs tarihli bir sözleşme mi imzalamalıyım?Tatil yapma meselesini ben de düşünüyorum, teşekkür ederim, ama önce şu meseleyi anlamam lazım :)
  • herşeyi soran adam  (03.04.15 14:02:50) 
eski ve yeni işveren sorun etmiyorsa sorun olmaz.
olmadı eski işyeri ile ibraname 15 mayıs tarihli imzalanır. zaten istifa dilekçesi ile arasında 1 ay olması gerek en az.

  • screamshot  (03.04.15 14:23:55) 
sorun cıkmaz baslangıc tarihini calısacagın 2 hafta sonrasına alaiblirsin


  • bryan fury  (03.04.15 15:05:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.