truman'dan sonra ev arkadaşı sorunu benden gelsin

Dünyanın başka bir ucundayım iş için. 5.5 ay bir evde kalacağım, ev sahibi ile anlaştım. Zaten süreminverdiği sıkıntı nedeniyle koskoca şehirde 3 oda buldum. Onlardan da birini seçtim. Ev arkadaşlarım iki Brezilyalı. Şu an gecenin 3'ü, bardan yeni geldiler. Hatun düşürmüşler. Arada adam da düşürmüşler galiba. Neyse evin içi çok kalabalık ve içkili, danslı partiye döndü olay. Ben de yarın sabah erken kalkıp işe gideceğim. Zaten yatağı yadırgadığım için uzun süre uyuyamadım. Tam daldım, bunlar geldi. Kendimi bir gösterip, "Uyumam lazım" dedim ama pek sallamadılar, sağlam sarhoşlar. Çığlık falan atıyorlar gülerken. Ne yapayım, partiye mi katılayım? Uykum var benim. Yandım ben, bu daha ikinci gece. Sevişmeye geçseler de uyusam, umarım yani.

Edit: Yuh, karaoke parti başladı.

Yarın yeni bir yer aramaya başla bence. Bu tipler her zaman böyle olacaktır.

  • mylord  (03.04.15 10:28:43)
tecavüz ertelenemezse keyfini çıkar gibi bir şey vardı.

  • [silinmiş]  (03.04.15 10:29:53)
Sorun şu ki, bu evi çok zor buldum. Diğer iki ev daha fenaydı. Burası için 3 hafta arkadaşların koltuğunda kaldım.

Şu an bir barın içine somya atmış da uyuyor gibiyim. Gideyim dans edeyim az bari, madem gece yalan oldu.
  • aychovsky  (03.04.15 10:30:54 ~ 10:34:01)
Brezilyalılar uzaktan sempatiklerdir fakat aynı ortamı paylaştığınızda anlarsınız ki arsızdırlar. Hele grup olarak bir araya geldiklerinde etrafındakilerin rahatsız olup olmadığını sallamazlar bile. Genelleme yapmak istemezdim ama bir erasmus gezisinde otobüs yolculuğunun içine etmişlerdi bunlar.

  • emcekare olmadi einstein olsun bari  (03.04.15 10:33:48)
Haftaiciyse (prs) ayrilmak daha iyi, muhtemelen surekli parti olur. Haftasonuysa (cuma), haftaicileri belki balkabagina donebilirler.

Onun disinda bu gece yalan olmus zaten.
  • f_d  (03.04.15 10:35:19)
Kulak tıkacı al. Ev arkadaşlarıyla da yarın falan bi konuş, böyle gitmez bu iş.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (03.04.15 10:35:43)
Orgy yap. Is hep var bu fırsat az

  • Frederick Co  (03.04.15 10:36:45)
Bugün Perşembe ama perşembe dil gecesi var barda, tüm insanlar bir araya gelip tanışıyor. Geçen hafta ben de gitmiştim de, olaysız ayrıldım. Bunlar da muhtemelen ona gittiler. Zaten evdeki içki miktarı sağlamdı bugün. Bir de emlakçı bana "Bunlar iş sahibi" demişti ama bütün gün evde nargile (ya da ot, şeklen tanımıyorum ama güzel kokuyor, belki de ot o) içip PS oynuyorlar. PS olunca sevindiydim ben de. Bu elemanlar 7 aydır birlikte kalıyorlarmış. Evdeki her şeyi bunlar almış, şimdi ortak kullanıyoruz.

Edit: Holi şit. Pencereden birini attılar.
  • aychovsky  (03.04.15 10:40:19 ~ 10:42:57)
iyi ki gitmemişsin bak, seni de atarlardı.

kaçıncı kattasınız?
  • [silinmiş]  (03.04.15 10:49:53)
Zemin, onda bir sorun yok ama attıkları yer çukur. Atsalar kaçarım zaten. Yandım ben, bittim ben.

  • aychovsky  (03.04.15 10:51:17 ~ 10:52:06)
Şalteri mi indirsen? Zaten kafaları güzel, anlayamazlar da.

  • mandalina kokusu  (03.04.15 10:53:25)
5.5 ayın keyfini çıkarmaya bak, genel olarak brezilyalılar eğlencelidir. sinir olabilirsin zaman zaman ama geçici süre diye hakkaten eğlenmene bak

edit: oha pencereyi şimdi okudum :D
  • la noix  (03.04.15 10:54:07 ~ 10:55:02)
mandalina, süper fikir. Bunlardan erken kalkacağım zaten, açarım onlar kalkmadan. Şalterler nerede acaba.

  • aychovsky  (03.04.15 10:54:24)
Aslında ev bol, bol bol. Ben MArt-Eylül döneminde buradayım. Ama ev kiraları dönemlik burada ve Temmuz sonuna kadar hepsi ya da Aralık'a kadar sözleşmeli. Bu durumda ya 1.5 ay evsizim ya da 3.5-4 ay fazladan kira ödeyeceğim. Eylül'de çıkmamı kabul eden üç ev vardı tüm şehirde. Bunlardan bir tanesi bir apartman kompleksinin model odası idi, bunun anlamı da apartmandan kiralık oda bakan herkes benim odama dalacak. Kapı kilitleme hakkım yok. Bu da Temmuz döneminde en az 200 kadar kişi demek. Diğer ev mobilyasızdı, baştan aşağı döşemem gerekti. Ev, yer ve mobilya olarak burası mükemmeldi. Ben de 3 hafta başka bir koltukta kalmayı kabullenerek tuttum burayı. O yüzden ev bulamıyorum.

  • aychovsky  (03.04.15 11:03:19 ~ 11:14:33)
Daha önce İspanyol ve Kolombiyalılarla yaşadım. Böyle sorunlar olmadı hiç, çok iyi anlaştık.

  • aychovsky  (03.04.15 11:04:26)
bi kaç gün sabret bakalım tutumları hep aynı ise couchsurfing yada airbnb ile takılırsın daha rahat olmaz mı? her hafta bir yer farklı insanlar falan?

  • selam  (03.04.15 11:20:42)
Kısa süre olsaydı dolaşmak isterdim ama 5.5 ay dolanmayı pek de istemiyorum açıkçası. Bavuldakileri bile tam açamıyorum gibi öyle.

  • aychovsky  (03.04.15 11:24:42)
Sayın aycovkcsky ben kadın olsam orada olsam bir saniye durmam ortama girerdim.
Erkek olsam direk ortamı yaratmış olurdum zaten.
Sen olanlardan haber ver :)
  • Frederick Co  (03.04.15 11:37:22)
@Frederick Olacak pek bir şey yok benim açımdan. Sevişen de yok zaten, sevişseler salonda karaoke keyfi olmaz en azından. Yandan gelen ıhlamalar ve ohlamalar arasında uyurum ben.

Haberin devamı, kontratımı fesh edemiyorum, evden ayrılsam bile kirayı ödemeliyim. Zaten gidecek başka ev de yok gibi. Artık 6 ay parti yapacağım ne yapayım.

Şu anda Latin Rap'i, Reggeaton dinliyoruz. Rock'la mı karşılık versem.
  • aychovsky  (03.04.15 11:42:17 ~ 11:43:31)
çok sıkıcısın keşke ölsen. şaka bir yana süper pompa ortamı ve ot var ve sen osura osura uyumaya calışıyorsun öyle mi.

  • mrthany  (03.04.15 11:44:27)
Çok sıkıcıyım, keşke ölsem. İki saat sonra işe gideceğim ben :(

Uyumaktan vazgeçtim artık da, sevgilisi olan insanım ben, pompa "off the table".
  • aychovsky  (03.04.15 11:45:08 ~ 11:46:12)
Emlakci eger yanlis bilgi verdiyse (orn. evdekiler isinde gucunde), kontrat feshetme konusunu kestirip atmazdim ben olsam.

  • f_d  (03.04.15 11:55:09)
evet 5,5 ay kulaklıkla uyuma briefimize hoşgeldin. öncelikle bir adet kalitelisinden noise cancelling özellikli kulaklık ediniyorsun, doğa sesleri olan albümler buluyorsun (su sesi olanları içinden çıkar, anladın sen :P) ya da sakin sleepy playlistler yapıyorsun kendine ya da 8tracks/spotify gibi yerler üzerinden buluyorsun, takıyorsun kulağına, sesi de sonuna kadar dayıyorsun. oda kapını da üstten alttan 5 kere kitlemeyi unutma.

(telefondan ya da nereden dinleyeceksen artık, alarmını da o cihazda kur sabah uyanmak için)

sonra, repeat every night for 5,5 months, good luck, godspeed! :D
  • loveinaflipbook  (03.04.15 11:56:34)
Yarın önce evdekilerle sonra emlakçı ile konuşurum.

  • aychovsky  (03.04.15 11:57:01)
Aslında bir yerde inşaat işleri için kulaklık sattıklarını görmüşüm. Telefonu da titreşimli yapar, öyle kalkarım artık. Ya da elimdeki seslerden okyanus ve nehirlere ait olanları çıkarır, öyle devam ederim.

  • aychovsky  (03.04.15 12:02:08)
asıl öylesi güzel kız, boş ver bavulu falan, bana gelenler backpacklerini açmadan 10 den fazla kalıyorlar wallaha. yerleşme hiç bir yere

  • selam  (03.04.15 12:32:39)
Ben artık kahkahadan öleceğim. Hep birlikte söylüyorlar şu an çalan şarkıyı, 4-5 kere başa sardılar ve şarkının sözleri şunlar: Viki viki viki, siki siki siki. İsterseniz siz de söyleyebilirsiniz. Ritmi "Bara bara bara, bere bere bere" ile aynı. O devam ediyor genel olarak

  • aychovsky  (03.04.15 12:45:42)
www.youtube.com

bunla karşılık ver onlara
  • la noix  (03.04.15 13:16:03)
party housesa ki oyle gorunuyor baska eve cik.

  • baldur2  (03.04.15 13:18:23)
@la noix Aslında alışkınım da bu müziğe, zamanında bunlarla bol bol dans etmişliğim bile var,ne kadar bayıldığım bir tür olmasa da. Da daha ikinci günündeyim, eve girdiğimde pislik içindeydi, oda bildiğin kıl kaplıydı. Ben çok titiz bir insan olarak bilinmem ama benden önce kalanın kıvırcık kılları her yerdeydi. Hem temizlik, hem taşınma işleri, hem de işe gidip gelme, hem de yatak yadırgaması derken bu gece 45 dakika uyudum, önceki gece de 5 saat. Normal bir günün gecesinin partisi değil ki bana. Yazık değil mi, şimdi bütün gün işte olacağım. Parti 3-5 dakika önce bitti.

Haftasonu olsa hiç sorun değil, katılayım ben de hatta eğlenceye.

Merak edenler için, kimse sevişmedi. Bütün gece şarkı söylendi ve boğuşuldu.
  • aychovsky  (03.04.15 13:22:03 ~ 13:36:03)
bence senden aldıkları kirayı yiyorlar şimdi, para bitince partide biter :D

  • selam  (03.04.15 13:24:39)
Kirayı onlara vermiyorum, emlakçıya çek yazıyorum. Bunlar benim paraya bulaşmıyor.

  • aychovsky  (03.04.15 13:25:34)
İşte uyursun. :)

  • whimsical  (03.04.15 13:28:43)