gittigidiyorda satış yapan var mı

diyelim hobi olarak yaptıgım bi ürünü satmak istedim. buna fatura matura yapamayacaz. satış yapmam mümkün mü? adamlar benim neyime güvenecek? yolladıgım ürünü beğenmeyip geri yollarsa? hatta ürünü zedeleyip yollarsa?

not: daha önce internetten alışveriş yapmamış bir insan olarak soruyorum.

hacimli, çok sayıda satış yapmadığın sürece faturalandırma için endişelenmen gerekmiyor. Eğer ciddi bir dükkan gibi çalışırsan o zaman o konulara kafa yorman gerekli.

Daha önce yaptığın satışlardan aldığın yorumlara güveniliyor.

Yolladığın ürünü beğenmeyebilir ve geri yollayabilir. Ancak genel olarak sattığın bir ürünü birinin zedeleyip geri yollayacağına dair şüphen varsa, hiç girmemen gerekiyor birşey satma işine.
  • rygard  (02.04.15 18:38:08)
sahibinden de ve gittigidiyor da güvenli ticaret var, adam ürünü alıyor para bunların kasada duruyor, 3 gün içinde onay verirse para hesabına geliyor, iade ederse parası geri dönüyor.

kargo seçeneğini hatırlamıyorum ama alıcı öder yaparsan kimse öyle bir şey yapmak istemez, kargo parası boşa gider.
  • sotw  (02.04.15 18:42:03)