Sosyal Medya Raporlama

arkadaşlar iyi günler, sosyal medya'da raporlama için hangi programı kullanıyorsunuz?

en popüler ve mutlaka bilinmesi gereken programları veya kalıpları (artık her neyse) öğrenip biraz kurcalamam lazım. (ücretli olması önemli değil)

sadece suan türkiyede en geçerli olanları öğrenmem gerekiyor.

not: ben sosyal medyacı değilim :(

sosyal medya raporlaması çok genel bir durum ve program vs. ile olacak bir iş değil,

lazım olan data her ne ise detaylı araştırmak lazım. bir markanın sosyal medya durumu mu araştırılıyor, türk kullanıcıların twitterda ne aradığı mı araştırılıyor vs. vs.

genel olarak 'sosyal medya raporlaması' bir şey ifade etmiyor maalesef.
  • mrvengeance  (02.04.15 18:21:01)
@mrvengeance, monitora mı ne ona benzer bir program vardı mesela ama?

  • kamera motor  (02.04.15 18:23:58)
bu arada asıl kastettiğim şey:

bir sosyal medyacının o hafta veya ay, sosyal medya paylaşımları ile yarattığı etkiyi düzenli bir şekilde raporlamasını sağlayan bir program, araç, kalıp vb. bir şeydi.

firmaların genel standart olarak kullandığı şeyler varsa, onları öğrenmek istiyordum yani.
  • kamera motor  (02.04.15 18:27:43)
www.monitera.com

program değil, biz hizmeti adı sanıyorum ki o
  • mrvengeance  (02.04.15 18:28:17)
ben de böyle bir şey biliyorum yukarıdaki gibi program değil; www.somera.com.tr

  • hellojack  (02.04.15 20:15:41)