telefonu internet paketiyle mi almali, yoksa sadece makineyi mi almali?

turkcellin veya aveanin konusmali internetli paketleriyle beraber olan kampanyalardan promosyonlardan mi telefon almali, yoksa telefonu ayri, internet paketini ayri mi almali.
elimizde bir turkcell faturali hat var, bir de faturasiz avea hatti.
dusunulen telefonlar, lg g3 ile sony z3, fakat farkli onerilere de acigiz.

cihaz kampanyalarında cihaz çok pahalıya geliyor. peşin alabilecekseniz telefonu ayrı alın bence.

  • animalman  (02.04.15 15:50:18)
cihaz çok da pahalıya gelmiyor aslında düşününce. peşin alabiliyosan almak en makulü tabi ama alamıyosan turkcell üzerinden kontratla almak çok da ölüm değil. iphone 5 aldım ben bu şekilde, o dönemde 2479 liraya satılıyordu 32gb olanları. ben turkcellden tarifeme ek 108 lira karşılığında aldım. toplamda telefon için 2592 lira ödemiş oldum yani. 100 küsür lira fark çok da önemsenecek bi şey değildi gözümde.

  • 10032007  (02.04.15 16:17:10)
çok basit karar vermesi, diyelim telefon 1000 lira dışarıda, sen birde buna konuşma, sms, data paketi alacaksın o da aylık 75 lira diyelim, 2 sene sonra yani 24 ay sonunda harcamış olacağın toplam para = 2800 lira olacak,

aylık 100 liradan 24 ay sözleşmeli aynı telefonu aldığında 400 lira kardasın, karını boşver, eğer aynı kapıya çıkıyorsa bile (peşin+fatura) yine karlı taksit taksit alıyorsun çünkü
  • selam  (02.04.15 16:41:36)
Dediğiniz nispeten doğru ama cihaz kampanyalarını genelde red, business vb tariflere ek ücretle veriyorlar. Yani 30 liralık tarife işini görecekken gidip 70-80 liralık tarife almak zorunda kalabiliyorsun. O farkı da telefona ilave etmek gerek. Herkes için geçerli olmayabilir bu dediğim tabii ama böyle durumlar da var.

  • animalman  (02.04.15 16:46:27)
normal bir turkcell kullanicisi icin avantajli bir tarife var mi bu aralar? yani telefonu bi yerden alsak mesela, tarifesini de konusma ile internet paketi seklinde ayarlasak...

  • mavicorap  (02.04.15 17:37:06)