genital siğil

BBir iki sene önce siğil çıkmıştı cildiyeye gittim sorduğu ilk soru cinsel hayatın var mı idi o zamanlar yoktu verdi bir siğil ilacı sür geçer dedi neyse geçti geçen hafta yine çıkmışlar bu sefer cinsellik var isin içinde tirsmadim desem yalan olmaz. Bu tarz bir durumu yaşamış olan var mı aramızda ?

hpv testi yaptırabilirsin belki. daha ayrıntılı bilgi için hivveaids.com adresinde hpv bölümü var, oraya da sorabilirsin detaylandırmak istersen. ama korkacak bi şey değildir bence daha önce de olduysa.

  • nathanieltroy  (02.04.15 00:32:27)
Daha önceki de hpv olmuş olabilir, erkekse uzun süre semptom vermeden kalabiliyor. Lezyonun geçmesini beklersen testlerde çıkmaz, geçmeden hemen doktora gidip kesin teşhis koyması için ısrar edin bence, hpv varsa partnerinize de geçer.

  • neferkitty  (02.04.15 00:34:29)
hpv de herpes de geçiyor her türlü kaçışı yok

  • argent dawn  (02.04.15 00:36:25)
başkasının kıyafetini falan giydiysen ordan bulaşmış da olabilir. tabi bu bi ihtimal. soğutarak ya da yakarak tedavisi var.

  • ozdoganci  (02.04.15 00:41:25)
hpv varsa korunmayla da bulaşma ihtimali var maalesef , o konuya da değineyim yanlış bilgi olmasın.
o yüzden mutlaka doktora gidin.

  • neferkitty  (02.04.15 00:43:02 ~ 00:43:40)
Sigorta var. Ben cildiyeye mi gideyim üroloji mi ? Anakarada bu test yapılmıyor gerçi öyle bir sıkıntı var. Saldiniz içime şüpheyi.

  • kablelvuku  (02.04.15 00:50:23)